Adófórum

Adózási és számviteli információk

Befizetett adóelőleg

SzJA

Befizetett adóelőleg

HozzászólásSzerző: L.0319 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok.

Köszönöm az előző kérdésemre adott válaszokat.Annak folytatása Lenne a következő kérdésem.  0653-as bevalláson nem láttam a befizetett adó összegét.Kérdésemre, hogy miért, azt a választ kaptam a bevallás készítőjétől, hogy azért nem írta be, mert a válallkozónak amúgy is  tartozása van /Ez igaz. Korábbi évekről amit  részletekben törleszt || havonta az aktuális kötelezettségeit./ és az APEH odáig ugysem könyvel és nem veszi figyelembe.Soha nem szokta ilyen esetben  a  befizetett adóelőleg összegét feltüntetni. Ha befizette miért nincs a bevallásban???((Érdemes a könyvelővel vitáznom?Hisz Ő annyi éve könyvel,mint  ahány éves vagyok én most))

Szeretném erről a véleményeteket kérni. 

Via 

L.0319
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Befizetett adóelőleg

HozzászólásSzerző: stamasi » csüt. júl. 12, 2007 2:12 pm

Szia!

Szerintem érdemes. Nem is értem ezt az esetet. De ha nem írta be a befizetett adót, akkor a végén nem jött ki még fizetendő adó?

Üdv. stamasi

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Befizetett adóelőleg

HozzászólásSzerző: L.0319 » csüt. júl. 12, 2007 2:28 pm

Szia!

De igen kijött fizetendő adó.Az az összeg,amit a jövkivét után fizetett havonta ellegként...Az az összeg nem lett beírva a bevallásba

Via 

L.0319
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Befizetett adóelőleg

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » csüt. júl. 12, 2007 2:42 pm

És akkor azt most befizettette? Különben a megfizetett adóelőleget be kell írni és ha az adó végleges összege fedezi, az jó, nincs fizetnivaló. De számszakilag le kell vezetni az adóbevallásban.
aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Befizetett adóelőleg

HozzászólásSzerző: stamasi » csüt. júl. 12, 2007 2:44 pm

Igen, így van, ahogy Anikó is írja. Mindenképpen beszéld ezt meg a könyvelővel.

Üdv. stamasi

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Befizetett adóelőleg

HozzászólásSzerző: L.0319 » csüt. júl. 12, 2007 3:00 pm

Nem fizette be az adót.Ha a könyvelő beírta volna a befizetett adóelőleget, akkor a megfelelő sorban látta volna válalkozó hogy nincs adófizetési kötelezettsége, és nem kapkod levegő  után....

Ő nem szokta beírni, én beszoktam írni.Nekem ugy teljes és pontos a bevallás.Ezt elmondtam a  vállakozónak. 

Via 

L.0319
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Befizetett adóelőleg

HozzászólásSzerző: stamasi » csüt. júl. 12, 2007 3:05 pm

Jól tetted.
stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Befizetett adóelőleg

HozzászólásSzerző: zspotorke » csüt. júl. 12, 2007 3:12 pm

Szia!

Véleményem egyezik Veletek. A sorok magukért beszélnek, ha befizette be kell írni és akkor a pü.még rendezendő adó jelenik meg a megfelelő soron. A vállalkozó pedig látja látja, hogy mennyi a kötelezettsége és nem kap a szívéhez. A folyószámlán nagy hiba nincs, mert ha nem fizette meg, akkor helyreáll a rend. De: az APEH hibás bevallásért is büntethet és ez pedig hibás bevallás. Nem jól csinálja a könyvelő és szóvá kell tenni különösen akkor, ha a vállalkozó regisztrált.

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Befizetett adóelőleg

HozzászólásSzerző: Rózsa72 » pén. júl. 13, 2007 4:53 am

Sziasztok!

Csatlakozom előttem szólókhoz.

Bennem hirtelen az a kérdés tevődött fel :   Mi köze az alkamazottnak, hogy a vállalkozónak tartozása van vagy nincs?  SEMMMMMI!!!!!!!!

Tőle levonták a vállalkozó kötelessége adósságait rendezni, nem aZ alkalmazottnak!

Nyugodtan menj a könyvelőhöz és csapj az asztalra, DE NAGYON!!!!

Csinálja meg a módosítást és küldje el az önellenőrzést!!!

A tartozást majd a vállalkozó rendezi vagyis majd APEH rendezkedik.

 

Üdv:       ildi

Rózsa72
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron