Adófórum

Adózási és számviteli információk

tanulmányi szerződés

SzJA

tanulmányi szerződés

HozzászólásSzerző: kaktusz1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok,

Ha a munkavállalónak van tanulmányi szerzédése (iskolai rendszerű képzés) akkor az ezzel kapcsolatos költségeket a munkáltató megtéríti.

A munkavállaló eddig a tankönyv számlákat úgy adta le, hogy a saját nevére lett kiállítva a számla, melyet a korábbi munkáltató szó nélkül térített. 2007.01.01-én jogutódlás történt. A mostani munkáltató a tanulmányi szerződéseket nem módosította a szerződések nem tartalmazzák, hogy a számlának kinek a nevére kell szólnia. A januárban leadott tankönyv számlát nem akarja kifizetni hivatkozva az SZJA tv. 7. § (p) pontjára és 71. §-ra. Azt mondja most június végén.., hogy kérje a számlán szereplő vevő nevének javítását egyébként nem fizeti ki az összeget.

Szerintetek lehet valamit tenni?

Kaktusz1

 

 

kaktusz1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

tanulmányi szerződés

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » vas. júl. 08, 2007 9:27 am

Szia! Szerintem is jogos igény, hogy számla a cég nevére legyen kiállítva. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

tanulmányi szerződés

HozzászólásSzerző: madora100 » vas. júl. 08, 2007 10:03 am

A költségek megtérítését valóban csak a cég nevére szóló számla alapján eszközli a munkáltató. Egyébként ő maga, nem tudja a kiadásai (költségei) között figyelembe venni.
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

tanulmányi szerződés

HozzászólásSzerző: validitas » vas. júl. 08, 2007 8:04 pm

Szia!

A számlának valóban a cég nevére kellene szólnia. Azonban meg kellene vizsgálni, hogy mekkora összegről van szó, mekkora a kockázata, ill. adó- és bírságterhe,ha egy APEH vizsgálat kiszúrja.Valamint figyelembe kell venni azt is, hogy januári számláról van szó, amit most meglehetősen nehéz kijavíttatni. S mivel tanulmányi szerződés is van, védhető, hogy miért fizette ki a tankönyvet. Úgyhogy minden körülményt mérlegelve, én bztosan kifizetném és elszámolnám a számlát, de megmondanám az érintett dolgozónak, hogy a továbbiakban csak a cég nevére szóló számlát fogadok el. Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

tanulmányi szerződés

HozzászólásSzerző: kaktusz1 » szer. júl. 11, 2007 7:14 am

Sziasztok,

 

A munkáltató tájékoztatójában azt írja, hogy ha nincs mód  a vevőnév javítására akkor a számla kifizetése adóköteles jövedelemként történhet. Ez azt jelenti, hogy egyéb jövedelemként, mint bért számfejti vagyis kb. a fele összeget ha megkapja a munkavállaló?

 Egyébként szerintetek honnan vezethető le, hogy az SZJA tv 7.§ és 71§ alá tartozó kifizetésekről pl. tanulmányi ktg. szóló számláknak a munkáltató nevére kell szólni, mert az SZJA tv. ilyet nem ír. A Számviteli vagy a TAO tv-ben van ilyen?

Kaktusz1

 

 

kaktusz1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

tanulmányi szerződés

HozzászólásSzerző: validitas » szer. júl. 11, 2007 7:46 am

Szia Kaktusz1!

Kissé túl szigorú a munkáltató, szerintem a tanulmányi szerződésre való hivatkozással kifizethetné a munkavállalónak (figyelemmel a korábbi megjegyzéseimre). A számviteli tv. ill. tao.tv. szerint - meg az APEH szerint főleg - csak a vállalkozás nevére szóló számla, bizonylat alapján lehet ktgeket érvényesíteni. De szerintem ebben az esetben nem igazán kötnének bele. Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég