Adófórum

Adózási és számviteli információk

art 29.§-a szerinti önellenőrzési pótlék

SzJA

art 29.§-a szerinti önellenőrzési pótlék

HozzászólásSzerző: szekeresbea1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

"Egyéni vállalkozó" áfás számlát nyújtott be egy kft-nek 2005-ben és 2006-ban. Most derült ki, hogy a vállalkozónak valójában nem volt vállalkozói igazolványa, mert adótartozás miatt bevonták. A "vállalkozó" ugyanakkor alkalmazottja is volt a cégnek, ahova számlázott (természetesen egészen más tevékenységet, mint a munkaköre). Ezt próbálom most önellenőrizni, oly módon, hogy más önálló tevékenységből származó jövedelemként állítom be 2005-re és 2006-ra az áfával növelt összeget. Megfizetem és bevallom a járulékokat, az áfát önellenőrzöm. De mi van az szjá-val? Az art 29.§-a alapján azzal, hogy az önellenőrzési pótlékot bevallom és megfizetem, mentesülök minden jogkövetkezmény alól, tehát a legmagasabb adókulccsal kiszámolt szja utáni önellenőrzési pótlékot bevallom és megfizetem. Az igazolásokat és adatszolgáltatásokat is módosítanom kell. Azonban - miután munkáltató is voltam - adójóváírást is figyelembe vettünk 2005-ben és 2006-ban, de ezzel a plussz jövedelemmel már nem lesz rá jogosult. Az adójóváírásként figyelembe vett összegek után is meg kell fizetnem a pótlékot, vagy ez már a magánszemély sara lesz?

Köszönettel:

szbea 

szekeresbea1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

art 29.§-a szerinti önellenőrzési pótlék

HozzászólásSzerző: kati1012 » szer. júl. 04, 2007 6:43 pm

Szia!

Szerintem az önálló tevékenység sem állja meg a helyét, azt adószám birtokában folytathatja. Esetleg megbizási dijként vehetnéd figyelembe, amit igy utólag vissza kellene módositani.   Ő akkor áfát sem számithatott volna fel.  Az SZJA-t is meg kell fizetni, nem csak a pótlékot . Elég bonyolult egy helyzet. 

 Ha nyilatkozatod volt az adójóváírásról akkor te jól cselekedtél. Ez esetben a magánszemélynek kell önellenőrizni a bevallását.

 

Üdv: Kati

kati1012
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

art 29.§-a szerinti önellenőrzési pótlék

HozzászólásSzerző: madora100 » szer. júl. 04, 2007 7:20 pm

Bea!

A magánszemélynek is kell mindenképpen a bevallását önellenőriznie, hiszen a beadott bevallása nem volt jó. Egyrészt az adójóváírások miatt, másrészt amiatt, hogy a számla kiállítására nem volt jogosult (az egyéni vállalakozóként bevallott összeget is módosítania kell). Ráadásul nem tudsz mást tenni, mint megbízási díjat számfejteni részére, hiszen adószám hiányában sem EV-ként, sem magánszemélyként nem volt jogosult a számla kiállítására. Miután a munkáltató és a megbízó is Te voltál, így az adójóváírás mellőzését is Neked kellett volna  -a kifizetett jövedelmek alapján- megtenned.

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am


Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég