Adófórum

Adózási és számviteli információk

Vételár átadása a külföldi eladónak

SzJA

Vételár átadása a külföldi eladónak

HozzászólásSzerző: 8292 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Tisztelt Szakértő! Amerikai állampolgár meghatalmazottjaként az ügyvédi adásvételi szerződésben rögzítettek szerint a vevők a számlámra utalták az örökölt, eladott ingatlan vételárát. Az amerikai eladónak nincs Magyarországon bankszámlája. A NAV ügyfélszolgálatán azt mondták, ha az eladó nem nyit magyar banknál számlát, vegyem ki a számlámról a készpénzt, és adjam át az eladó, külföldi állampolgárnak, aki a tervei szerint nyáron jön Magyarországra. Az ingatlanközvetítőnek már ebből a pénzből utaltam a jutalékát. Kérdésem: átadás-átvételi jegyzőkönyvvel, két tanúval megtehetem ezt, vagy közjegyző, esetleg ügyvéd közreműködése kell az átadáshoz? A tervezett átadásig leköthetem a számlámon lévő milliókat? Nem szeretnék adóvizsgálatot kiváltó adójogszabályt sérteni. Mit tanácsolnak?
8292
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Vételár átadása a külföldi eladónak

HozzászólásSzerző: white66 » hétf. feb. 15, 2016 4:07 pm

...........................ha nem zárod (zárja) le a témát, akkor törlöm a válaszom....felesleges.............. :)
white66
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:43 am

Vételár átadása a külföldi eladónak

HozzászólásSzerző: 8292 » hétf. feb. 15, 2016 6:03 pm

Köszönöm válaszát.
Jogilag rendezett az ügylet. Amit Ön felvetett, rendben van.Meghatalmazás az adásvételi szerződés aláírására, vételár átvételére, teljes körű képviseletre jogosít, ügyvéd ellenjegyezte.Az adásvételi szerződésben benne vannak a számlaszámok.Az átutalásban a jogcím szerepel.
Adó témakörbe tartozó kérdésnek gondolom, hogy nekem a meghatalmazotti, pénzátvételi tevékenységem során van-e az adóhatóság felé feladatom? A másik kérdés, hogy a készpénzátadás írásbeli rögzítés mellett lebonyolítható-e?
8292
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Vételár átadása a külföldi eladónak

HozzászólásSzerző: white66 » hétf. feb. 15, 2016 6:18 pm

...........................ha nem zárod (zárja) le a témát, akkor törlöm a válaszom....felesleges.............. :)
white66
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:43 am


Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég