Adófórum

Adózási és számviteli információk

12% különbözeti bírság alapja

SzJA

12% különbözeti bírság alapja

HozzászólásSzerző: mazsi5 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Ti hogyan értelmezitek a pld.hibás családi adókedvezmény nyilatkozat miatt.. több, mint 10.000 Ft fizetendő adókülönbözet után fizetendő 12% küönbözeti bírság kötelezettséget?

Az SZJA különbözet: 14.300 Ft fizetendő, a hibás nyilatkozat miatt.

A 12% bírság: 1.) a teljes 14.300 Ft után fizetendő,
2.) vagy csak a 10 eFt-on felüli 4.300 Ft után??

Üdv.
mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

12% különbözeti bírság alapja

HozzászólásSzerző: mazsi5 » pén. máj. 23, 2014 12:07 pm

Szia! Én is a 14.300 Ft után számoltam neki a 12% bírságot...

aztán megkeresett egy kollega, hogy túl számoltam az illetőnek, mert szerinte csak a 10 eFt-on felüli rész után kell megfizetni.., ami szerinte evidens, hiszen ha csak 10 eFt lenne a különbség, akkor nem is lenne bírsága..

Köszi, hogy válaszoltál. Üdv.

mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

12% különbözeti bírság alapja

HozzászólásSzerző: kkpbt » pén. máj. 23, 2014 12:14 pm

Szerintem a tv. szövege egyértelmű, szó sincs a 10 ezer ft. feletti részről. Abban egyetértünk, hogy ha a különbözet nem haladja meg a 10 ezret, akkor nincs 12 % különbözeti bírság.
Ocó
kkpbt
 
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:27 am

12% különbözeti bírság alapja

HozzászólásSzerző: Bakosné » szomb. máj. 24, 2014 7:32 am

Miért nem a "kolléga" csinálta a bevallást, ha olyan nagyon jól tudja?
Úgy van jól, ahogy számoltátok.
Esetleg be elehett volna fizettetni, még a bevallás benyújtása előtt, hogy 10 ezer alá menjen az összeg. Vagy ha megosztás volt a két szülő között, lehetett volna úgy, hogy mindkettő 10 e Ft alatt legyen. De a volna, már elmúlt. Jó az ahogy csináltad.
Márti
Bakosné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

12% különbözeti bírság alapja

HozzászólásSzerző: mazsi5 » hétf. máj. 26, 2014 10:50 am

Sziasztok! Az a helyzet,hogy teljesen szívességből csináltam meg a bevallását az illetőnek 4-ik szomszéd, aki 20-án este fél 7-kor esett át hozzám, hogy csináljam már meg neki, de olyan gyorsan, hogy a még a legközelebbi városba a postán feladhassa, ami este 8-ig volt nyitva..

Én délután 6-kor estem haza a melóból.. megsajnáltam, megcsináltam neki.. de a különbözeti bírságot is szerepeltettem a bevallásában, ami nem tetszett neki.. mondtam neki, hogy akkor csinálja meg ő, vagy vigye el máshoz.. én hiába szívességből állítom össze a bevallását az általa hozott igazolások, nyilatkozatok alapján, a bevallást úgy készítem, ahogy a kapott igazolások azt szükségessé teszik..
(Az hozzá tartozik az igazsághoz, hogy nem volt időm és energiám böngészni, hogy a különbözeti bírságot a teljes különbözetre, vagy csak a 10 eFt-on felüli különbözetre.. bíztam az emlékezetemben, hogy a teljes különbözetre, ami különbözet a családi kedvezmény hibás nyilatkozata miatt adódott..)
Az illetőnek sikerült a legközelebbi 13 km-re lévő postán a bevallását feladni még 20-án este, de aztán elvitte ..egy kollegához.., aki felhívott telefonon, hogy szerinte én túlvallottam a magánszemély terhére a különbözeti bírságot...

Köszönöm a megerősítéseket.. Üdv.

mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am


Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron