Adófórum

Adózási és számviteli információk

adóbevallás javítása

SzJA

adóbevallás javítása

HozzászólásSzerző: swapp65 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Tisztelt Fórumozók! Szerintetek mi a teendő akkor, ha a magánszemély részére megküldött folyószámla kivonatban az EHO túlfizetést mutat(54.e)? A túlfizetés mint utólag kiderült 2010-ben keletkezett és nem a magánszemély befizetéséből. A bevallásában csak bérjellegű bevétel szerepel. A NAV ügyintéző mondott egy összeget amit egyéb bevételként kellene szerepeltetni egy új bevalláson (önrevízió?). Viszont az SZJA kötelezettséget vonna maga után és az EHO befizetés alapja így még mindig nem jelentkezne a folyószámlán.
A válaszokat előre is köszönöm.
Schné
swapp65
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

adóbevallás javítása

HozzászólásSzerző: bocsixxxx » kedd okt. 15, 2013 7:47 am

.
bocsixxxx
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:42 am

adóbevallás javítása

HozzászólásSzerző: frivi » kedd okt. 15, 2013 12:36 pm

"A magánszemélynek tájékoztatni kell azt foglalkoztatót, akinek a kifizetései következtében ez a többlet keletkezett egy tértivevényes ajánlott levélben, hogy milyen hibát észlelt a magánszemély és kéri a hiba kijavítását"

Aztán honnán tudná az a szerencsétlen magánszemély, hogy ki fizette be az ehot az ő adószámán nyilvántartott folyószámlára?

A NAV-ot kéne megkeresni egy levélben, hogy jogosultalan befizetést tart nyilván a folyószámláján!
frivi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

adóbevallás javítása

HozzászólásSzerző: bocsixxxx » kedd okt. 15, 2013 5:22 pm

.
bocsixxxx
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:42 am

adóbevallás javítása

HozzászólásSzerző: frivi » kedd okt. 15, 2013 5:51 pm

Szuper!Nem tudom milyen minőségedben írsz itt, de én még soha nem utaltam soha úgy az Apeh-nak, Nav-nak, stb., hogy a közleményben a magánszemély adóazonosító jelét tüntettem volna fel. Utalásnál mindig a cég adószáma szerepel a közleményben! Én a kérdésből azt vettem le, hogy a kérdéses többlet befizetésből származik, de azt nem a magánszemély fizette be!
De Schné talán felvilágosít, ha én értettem félre.

Egyébként - a történeti hűség kedvéért- volt már ügyfelemnek úgy túlfizetése, hogy a saját bevallása/befizetése rendben volt, csak valaki tévesen az ő adószámát írta a közleménybe ( a Sztadi meg átsiklott a bankszámla-adószám nem egyezésén), és bizony csak levelezéssel tűnt el a jogosulatlan jóváírás!
frivi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

adóbevallás javítása

HozzászólásSzerző: bocsixxxx » kedd okt. 15, 2013 7:11 pm

.
bocsixxxx
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:42 am

adóbevallás javítása

HozzászólásSzerző: frivi » szer. okt. 16, 2013 11:06 am

Te inkább az a típus vagy, akik a kákán is csomót keres!
frivi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

adóbevallás javítása

HozzászólásSzerző: K-Andi » pén. okt. 18, 2013 7:00 pm

swapp65! Hasonló helyzet van nálam is egy magánszeméllyel kapcsolatban. A fszlán lévő EHO túlfizetést visszakértük. Jött az NAV levél, hogy a 2008. évben megszüntetett önkéntes nyu.pénztári kifizetés miatt lett az eho befizetve, de a bevallásban ez nem szerepel. Önellenőrzéssel kell javítani.
Esetedben, ha a NAV mondott egy összeget, amelyet egyéb jövedelemként kellene vallani, akkor annak van kifizetője, igazolás az összegről ezt kellene felderíteni, akár utólag újra kikérni és ez után helyretenni. Lehet, hogy szja-t keletkeztet, de nincs mit tenni, vallani és fizetni, ha úgy jön ki. Üdv.
K-Andi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:36 am

adóbevallás javítása

HozzászólásSzerző: swapp65 » hétf. okt. 21, 2013 7:38 pm

Köszönöm a válaszokat. A probléma megoldódott. Pénzintézet fizette az EHO-t, igazolás nem volt róla, SZJA nem terhelte mert 10 éven túl fizetett önkéntes nyu.pénztári kifizetés volt. Vagyis az egyéb bevételben az alapot nem kell szerepeltetni, csak a 09 lapon az EHO összeget. Ezek szerint nem is egyedi az eset. Üdv: Schné
swapp65
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

adóbevallás javítása

HozzászólásSzerző: Bakosné » kedd okt. 22, 2013 5:41 am

SZJA nem, de EHO igen? Ez számomra új. Nekem is volt olyan bevallás, de adómentes kifizetés az árfolyamnyereség volt, de ott EHO-t sem kellett fizetni. Ha kell, akkor levonni az SZJA-t szokták, az EHO-ról csak figyelmeztetés volt, hogy be kell fizetni. Kifizetéskor is szoktak papírt adni meg év végén is.
Márti
Bakosné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am


Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég