Adófórum

Adózási és számviteli információk

SZJA Bevallás - Óceánjáró

SzJA

SZJA Bevallás - Óceánjáró

HozzászólásSzerző: ksuser » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Magánszemély vagyok (vállalkozáshoz semmilyen közöm nincs, nem írtam alá papírokat, nem vagyok bel/kültag, kölcsönöket nem nyújtottam), 7 éve óceánjárón dolgozom, telephelyem USA-beli (Miami). A fizetés papírjaim, illetve az átutalások papírjai megvannak, illetve amerikai pecsétek és tengerész vízumok az útlevelemben (a kint tartózkodás igazolása végett). A EHO-t fizetem magam után. Jövőre szándékozom lakást venni, utalással, egy összegben fizetek. Lehet-e "problémám" az adóhatósággal? (adó bevallásom évek óta nincsen, mivel itthon nem dolgozom, évente max 2-3 hónapot tartózkodom Magyarországon)

http://nav.gov.hu/data/cms182520/4._fuzet___Maganszemelyek_kulfoldrol_szarmazo_jovedelmenek_adoztatasa__es_jarulekkotelezettsege.pdf

útmutatóban ez áll (10-ik oldal):

Kiemelendő, hogy az előzőekben leírtak nem minden munkavégzésből származó
jövedelem adóztatásával kapcsolatosan irányadóak. Ugyanis egyrészt a nemzetközi
forgalomban üzemeltetett hajók és repülők, illetve egyes Egyezmények szerint a
nemzetközi forgalomban üzemeltetett teherautók és buszok személyzetének jövedelme a
járművet üzemeltető társaság illetősége szerinti államban adóztatható, függetlenül a
munkavégzés helyétől.

Eddig ennyit találtam róla.
ksuser
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:42 am

SZJA Bevallás - Óceánjáró

HozzászólásSzerző: szedlacsek » pén. aug. 09, 2013 5:15 pm

Ha USA papírokkal tudod igazolni a vásárláshoz szükséges jövedelem legális forrását, nem lehet gondod. Ha egyáltalán foglalkoznak veled.
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

SZJA Bevallás - Óceánjáró

HozzászólásSzerző: ksuser » pén. aug. 09, 2013 9:18 pm

amerikai vízumunk és meghívólevelünk van, a pénzem is bankszámláról jön haza (JP Morgan), illetve minden szerződés után szoktam kérni 'referenciát fizetéssel', amiben benne van a munkavégzés kezdete (2007), és a kereset is. A cég telephelye Miami, Florida. akkor ez elégnek tűnik
ksuser
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:42 am


Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég