Adófórum

Adózási és számviteli információk

Hol kell adóbevallást csinálnom?

SzJA

Hol kell adóbevallást csinálnom?

HozzászólásSzerző: pancelandi81 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

A helyzet a következő: magyar állampolgár vagyok, magyarországi állandó lakcímmel. A munkáltatóm, ahol alkalmazásban állok egy szlovák közvetítő ügynökség. Tőlük kapom a fizetésem, ők vonják le az adót. A munkaszerződésem szerint kiküldetésben vagyok Németországban. Az év 90%-át itt töltöm, bentlakásos munkahellyel, de itt nincs bejelentett lakcímem, adószámom... tehát a német adóhatóságnál semmiféle regisztrációm nincs.
A NAV szerint Magyarországon nem kell adóbevallást csinálnom. Az ügynökség szerint Szlovákiában sem. A nemzetközi egyezmény egyik feltételének sem felelek meg, hiszem életvitelszerűen Németországban élek, de a lakcímem Magyarországon van, és Szlovákia felé adózom. Ötlet? Én kifogytam belőle.
pancelandi81
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:41 am

Hol kell adóbevallást csinálnom?

HozzászólásSzerző: charlotte0831 » csüt. máj. 23, 2013 5:27 am

Munkaviszonyod jövedelem szerzésének helye Szlovákia, ottani szabályok szerint vonták tőled a járulékokat,adóelőleget,a kiküldetés éppen azt jelenti, ne kelljen járulékot fizetned két országban,Németországban is.
Valószínűsítem, nyilatkoztál munkáltatódnak, más forrásból jövedelemmel nem rendelkezel, a munkáltatói adóbevallás keretében a szlovák törvények szerint készítik el helyetted az éves bevallást, ezért kaptál olyan tájékoztatást, nem kell ezt Neked elkészíteni.
Üdv.
charlotte0831
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:29 am

Hol kell adóbevallást csinálnom?

HozzászólásSzerző: Your Europe » pén. máj. 24, 2013 9:34 am

Az alábbi oldalon talál további információt a témában:
europa.eu/youreurope/citizens/work/cross-border-worker/taxes/index_hu.htm

Üdvözlettel:
Your Europe
Your Europe
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:41 am


Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron