Adófórum

Adózási és számviteli információk

Őstermelő 4 milliót túllépte a bevétel

SzJA

Őstermelő 4 milliót túllépte a bevétel

HozzászólásSzerző: daninyunyo » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Az őstermelő átlépte idén bevételét tekintve (támogatással csökkentve is) a 4 millió Ft-ot. A 1253-as bevallás azt hozta ki hibának, hogy "Ha a 323A > 0, akkor 600.000 < {323A - (324A || 325A || 326A)} <= 4.000.000 ", mit tegyek?
Mit kell másképp tennie idén, 2013-ban? Nyilatkoznia kell, másképp adóznia?
Áfa-s egyébként.
daninyunyo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:28 am

Őstermelő 4 milliót túllépte a bevétel

HozzászólásSzerző: tarkalepke » csüt. ápr. 04, 2013 6:39 am

A nemleges nyilatkozatot (a fenti sorokat) csak akkor lehet választani, ha a támogatás nélkül számított bevétel nem haladja meg a 4 millió Ft-ot. Mivel -ahogy írod is- ez nem teljesült, így a 1253-12-02 és 03 lapokon le kell vezetnia mg-i tevékenységből származó jövedelmet. A meglévő költségszámlákon túl, a bevétel 40%ának megfelelő kistermelői költségátalányt is elszámolhatsz. Ha marad jövedelem, akkor az SZJA-nál még a 100 eFt mg-i őstermelői kedvezményt is figyelembe tudod venni. A jövedelemre 27%-os EHO-t kell fizetni, ki kell tölteni a 09 lapot is.
tarkalepke
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:36 am

Őstermelő 4 milliót túllépte a bevétel

HozzászólásSzerző: daninyunyo » csüt. ápr. 04, 2013 7:47 am

Értem, köszönöm! Azt a 100e Ft ig kedvezményt a fizetendő SZJA-t tekintve tudom igénybe venni, ezek szt akkor is, ha nyereséges volt az őstermelés? A bevallásban ezt jelölnöm kell valahol, hogy ezt szeretném érvényesíteni?
A 40%-os kistermelői költségátalány csak lehetőség, ugye? Nem muszáj...? Mert az őstermelő szeretne kihozni nyereséget, mert hitelt szeretne felvenni.
EHO-t csak a jövedelem után kell (nyereség), ugye?
Nagyon köszönöm!!!
daninyunyo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:28 am

Őstermelő 4 milliót túllépte a bevétel

HozzászólásSzerző: tarkalepke » csüt. ápr. 04, 2013 8:26 am

Természetesen csak akkor jöhet szóba a 100eFt kedvezmény, ha van jövedelem (nyereség) az őstermelésből,másképpen nem merül fel adófizetés ezzel kapcsolatban, így nincs miből igénybevenni. A bevallás 35. sorába kell beírni a kedvezmény összegét, melyet a kitöltési útmutató szerint kell megállapítani, max. 100eFt lehet. A kedvezmény érvényesítéséhez be kell írni az előlapon az MVH regisztrációs számot ha jól tudom.

A költségátalányt nem kötelező figyelembevenni, ahogy írod, ez csak egy lehetőség.
Igen, az ehot a jövedelem után kell fizetni.

Nagyon szívesen, örülök ha segítettem.
tarkalepke
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:36 am

Őstermelő 4 milliót túllépte a bevétel

HozzászólásSzerző: daninyunyo » csüt. ápr. 04, 2013 8:31 am

Hálásan köszönöm!! Jó lenne, ha tudnék neked egy elérhetőséget, email vagy bármi, mert sokszor vagyok gondban:-)
daninyunyo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:28 am


Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég

cron