Adófórum

Adózási és számviteli információk

Külföldi jövedelem adózása távmunka esetén

SzJA

Külföldi jövedelem adózása távmunka esetén

HozzászólásSzerző: middle » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves fórumozók!

Ha Magyarországon élek, itt állandó munkahelyem van, milyen adó/járulékfizetési kötelezettségem keletkezik külföldi (Angliai) vállalattól kapott díj után? A munkát itthon, távmunka formájában végzem, a külföldi cég teljesen független az itthonitól.

Üdv
Ákos
middle
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:39 am

Külföldi jövedelem adózása távmunka esetén

HozzászólásSzerző: Szávay Viki » csüt. feb. 28, 2013 2:40 pm

Szia Ákos!

Nem írtad, h konkrétan milyen munka után kapod a díjazást, úgyhogy ezt ajánlanám figyelmedbe:
http://www.nav.gov.hu/data/cms280405/4._Inf.Fuzet_Maganszemelyek_kulfoldrol_sz._jov.__Kulfoldi_fuzet_2013_doc_jav.pdf

Itt részletesen leírnak minden adózási és egyéb infót a kérdéseddel kapcs.

Viki
Szávay Viki
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:36 am

Külföldi jövedelem adózása távmunka esetén

HozzászólásSzerző: middle » csüt. feb. 28, 2013 2:56 pm

Nem önálló munkából származó jövedelemről van szó. Ha jól értem, magyarországi illetékességű vagyok, így itt kell adóznom - 16% SZJA. Amiben bizonytalan vagyok: itt meg kell fizetnem "10 százalék nyugdíjjárulékot, valamint 8,5 százalék egészségbiztosítási- és munkaerő-piaci járulékot"? És "A szociális hozzájárulási adó mértéke a külföldi kifizető esetében a számított adó az adóalap 27 százaléka." Ezt ugye itthon a munkáltató a bruttó béren felül fizeti meg. Nyilván ezzel az angliai vállalat nem fog foglalkozni, tehát 100 forintból 16 SZJA, 10 nyugdíjjárulék, 8,5 eb, 27 szoc, marad 38,5?

Ákos
middle
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:39 am

Külföldi jövedelem adózása távmunka esetén

HozzászólásSzerző: Szávay Viki » csüt. feb. 28, 2013 3:08 pm

Jól értelmezem, h akkor ezek szerint az angliai cég és a Te magyar munkáltatód között jött létre szerződés egy bizonyos munkára, amit Te, mint a magyar cég munkavállalója végzel el, és a díjazást tulajdonképpen a magyar munkáltatódtól kapod, nem pedig közvetlenül az angliai megbízótól?
Szávay Viki
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:36 am

Külföldi jövedelem adózása távmunka esetén

HozzászólásSzerző: middle » csüt. feb. 28, 2013 3:15 pm

Nem, a külföldi cég teljesen független az itthonitól. A külföldi cég velem szerződik, közvetlenül nekem utal.
middle
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:39 am

Külföldi jövedelem adózása távmunka esetén

HozzászólásSzerző: Szávay Viki » csüt. feb. 28, 2013 3:37 pm

Mivel van munkaviszonyod = biztosított vagy, így ebből a jövedelemből eg.bizt. járulékot, munkaerőpiacit és nybj-t nem kell fizetned. Szochoval, szakképzésivel uez a helyzet.
Egyedül a 16%-os szja terhel. Mivel nincs kifizetőd, ezért ezt neked, mint magánszemélynek kell megállapítanod, levonnod, bevallanod és megfizetned a negyedévet követő hónap 12. napjáig. NAV-val leegyeztettem a véleményem, jóváhagyták.

Viki
Szávay Viki
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:36 am

Külföldi jövedelem adózása távmunka esetén

HozzászólásSzerző: middle » csüt. feb. 28, 2013 3:40 pm

Köszönöm a gyors választ, ez így roppant megnyugtató :)
middle
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:39 am


Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég