Adófórum

Adózási és számviteli információk

külföld fogalma áfa tv

SzJA

külföld fogalma áfa tv

HozzászólásSzerző: palmika » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok,

Segítenétek abban, hogy az áfa törvény szerint a külföld szó mit takar?
Mivel nincs definiálva, csak a belföld, közösségi terület, harmadik ország, így én úgy gondolnám, ami nem belföld az külföld.
Az APEH-os kolléga szerint csak a 3. ország....

szerintetek?

előre is köszi: palmika

Az egész az alanyi mentes ev közösségi szolgáltatásainál felmerült költségek áfa visszaigémnylésénél fontos. amire azt monta a NAV, hogy nem visszaigényelni...?
palmika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

külföld fogalma áfa tv

HozzászólásSzerző: Szávay Viki » hétf. jan. 21, 2013 12:13 pm

Belföld = az államhatárral körülvett terület || a más országokban kihelyezett magyar követségek.
Minden más, ami az államhatáron kívülre esik, az külföld. Én így tudom :)

Viki
Szávay Viki
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:36 am

külföld fogalma áfa tv

HozzászólásSzerző: charlotte0831 » hétf. jan. 21, 2013 3:04 pm

Szia!
Áfa tv.24.§
(1)Termék importja olyan terméknek a Közösség területére történő behozatala vagy égyéb módon való bejuttatása,amely - az Európai Közösséget létrehozó Szerződés 24.cikk értelmében - nincs szabad forgalomban.
(2) Termék importja az is,ha a szabad forgalomban levő terméket a Közösség vámterületének azon területérészéről hozzák be,vagy egyéb módon juttatják be a Közösség más területére,amely területrész e törvény alkalmazásában harmadik állam területével esik egy tekintet alá.

Áfa törvény szempontjából a harmadik ország a külföld.

Konkrétan melyik §-ra gondolsz,ahol a "külföld" kifejezést alkalmazzák?
charlotte0831
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:29 am

külföld fogalma áfa tv

HozzászólásSzerző: Szávay Viki » hétf. jan. 21, 2013 3:15 pm

Én úgy tudom, hogy az Áfa törvény nem használja azt a szót, hogy "külföld". Van belföld, van Közösség és van Áfa területi hatályán kívüli 3. országbeli (adóalany)...
???
Szávay Viki
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:36 am

külföld fogalma áfa tv

HozzászólásSzerző: palmika » hétf. jan. 21, 2013 4:46 pm

"193. § (1) Az adóalany az alanyi adómentesség időszakában nem járhat el alanyi adómentes minőségében

...

d)240 a KÜLFÖLDÖN teljesített szolgáltatásnyújtása esetében;"

"195. § (1) Az alanyi adómentesség időszakában keletkezett előzetesen felszámított adó levonására az adóalany akkor sem jogosult, ha nem alanyi adómentes minőségében jár el.

(2)244 Az (1) bekezdéstől eltérően:

.......

d) a 193. § (1) bekezdésének d) pontja"
palmika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

külföld fogalma áfa tv

HozzászólásSzerző: palmika » hétf. jan. 21, 2013 4:48 pm

Én se találtam fogalommeghatározásként a külföldet. Csak ezeket hivatkozza.

"4. § (1)4 Belföld alatt Magyarország területe értendő.

(2) Közösség és tagállamai, valamint azok területe alatt az 1. számú mellékletben meghatározottak értendők.

(3) Harmadik állam és annak területe alatt az értendő, amely nem tartozik a (2) bekezdés hatálya alá."
palmika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

külföld fogalma áfa tv

HozzászólásSzerző: Napraforgó » hétf. jan. 21, 2013 6:43 pm

Stornó!tévedtem!
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

külföld fogalma áfa tv

HozzászólásSzerző: Napraforgó » hétf. jan. 21, 2013 7:20 pm

Mivel ugyanebben a hatályban kölön definiálja a Belföldet, a Közösségi államokat és a Harmadik országokat, jogosan gonolhatod hogy egy másik §-ban a "külföld" mindkét utóbbit jelöli.
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

külföld fogalma áfa tv

HozzászólásSzerző: molnarbrigi3 » hétf. jan. 21, 2013 8:56 pm

Szerintem ez megint egy féloldalas, hiányos szabályozás.
Abból, hogy "Belföld alatt Magyarország területe értendő.", - a magyar nyelv szabályait követve - számomra az következne, hogy a külföld minden más.
A 80-81.§ esetén a közösség más tagállamaiban lévő pénzt is külföldi pénznek nevezi, tehát a többi tagállam is külföld.
De a külföldi utast így definiálja: "külföldi utas: az a természetes személy, aki Közösség egyetlen tagállamának sem állampolgára, és nem jogosult a Közösség egyetlen tagállamában sem állandó tartózkodásra, továbbá az, aki a Közösség valamely tagállamának állampolgára ugyan, de lakóhelye a Közösség területén kívül van." E szerint azonban külföld a Közösségen kívüli terület.
Ezenkívül az import a külföldi beszerzést jelenti (leegyszerűsítve), az áfa törvény szerint import alatt a harmadik országból (közösségen kívüli) történő beszerzést értjük, ebből tehát megint az következik, hogy külföld a Közösségen kívüli területet jelenti.
Véleményem szerint nem használja következetesen a törvény a külföld kifejezést.
De ha jól emlékszem, akkor van nekem valahol egy apeh értelmezésem erről, megkeresem és igyekszem holnap közzétenni.
molnarbrigi3
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:33 am

külföld fogalma áfa tv

HozzászólásSzerző: palmika » hétf. jan. 21, 2013 9:10 pm

Én is ezeket találtam problémásnak amit brigi ír ezért tettem fel a kérdést.
palmika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Következő

Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron