Adófórum

Adózási és számviteli információk

Privát tel.számla elszámolása

SzJA

Privát tel.számla elszámolása

HozzászólásSzerző: Vicuska741 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!
Olyan gondot kellene most megoldanom, hogy egy főnök a céges telefonja mellett ki szeretné fizettetni a privát számláját is a céggel, mivel ő azt is céges ügyekben használja! Tehát a számla az ő nevére szól! Mit lehet ezzel kezdeni? Esetleg bevenni az üzleti flottába, de ezt nem akarja! Van más ötlet? Azt mondja, az előző cégénél ezt megoldották! Én vagyok tudatlan? Hogyan?
Vicuska741
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Privát tel.számla elszámolása

HozzászólásSzerző: szedlacsek » pén. jan. 11, 2013 4:53 pm

Váltson ki vállalkozói igazolványt - az összes következményével - a főnök és számlázza ki a cég felé.

Olcsóbb és egyszerűbb, ha beviszi a cégbe.

Vagy: ne hívjon a maszek telefonról céges ügyben.
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Privát tel.számla elszámolása

HozzászólásSzerző: validitas » pén. jan. 11, 2013 5:11 pm

Vagy ne legyen kicsinyes, úgyis tuti, hogy hozzájut ahhoz a pénzhez más módon :-)
validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Privát tel.számla elszámolása

HozzászólásSzerző: szedlacsek » pén. jan. 11, 2013 5:12 pm

Az ilyen ügyfelektől áll fel egyébként még a talpamon is a szőr.... :))
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Privát tel.számla elszámolása

HozzászólásSzerző: kovalkata » pén. jan. 11, 2013 5:34 pm

Ó Te szegény! Egyetértek az előttem szólokkal, az ilyen ügyfél ... :-(((
Nem tudsz vele mit csinálni, ha nem íratja át a számlát a cég nevére. Én sem tudom hogy oldották meg a másik könyvelésnél, vagy kamuzik az ügyfeled, vagy valami könnyelmű egyénnel könyveltetett.
kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Privát tel.számla elszámolása

HozzászólásSzerző: kovalkata » pén. jan. 11, 2013 5:37 pm

A másik helyen amit Nelly is ír, mint jövedelmet számolod el neki, de azt sem akarja nyilván, mert sok adó van utána.
Itt még azt sem merem mondani, hogy írj egy papírt, ahol leírod, hogy ennek így teljes mértékig szabálytalan az elszámolása, és az ő felelősségére számolod csak el, és írattasd alá vele, mert a számla nem a cég nevére szól, tehát be sem fogadható a könyvelésre :-(((
kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Privát tel.számla elszámolása

HozzászólásSzerző: Tulipan69 » kedd jan. 15, 2013 8:59 pm

Ehhez még nem kell adóalanyiság, simán költségtérítésként ki lehet fizetni, de nem kis munka: tételes elkülönítéssel a számlarészletezőből válogassa ki és adja össze a hívásait, számolja ki, hogy az adott számlából mekkora arányt képviselnek (mert a számlacsomagokban ált. van ingyenes kontingens), tegye rá minderre az áfát, ezt ki lehet neki fizetni, a pénztárbizonylat alátámasztása a számlarészletező vagy a másolata, és őrizze meg a számláját, mert az igazolja, hogy milyen felmerülő költségének megtérítésére kapta a kifizetést. (Vagyis nem a magánszemély nevére szóló telefonszámla kerül a könyvelésbe, hanem a magánszemély nyilatkozata, kimutatása.) Természetesen áfa-levonás szóba sem jöhet. Mindezt a számviteli politikába is bele kell írni. Ha van kedve pár ezer forintért órákig számlarészletezőt böngészni minden hónapban, akkor hajrá. (Pár hónapig kényszerűségből - míg a hűségnyilatkozat le nem járt - csináltam ezt én is, de amint lehetett, egyszerűbb volt az előfizetést bevinni a céges flottába...)
Tulipan69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:31 am


Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron