Adófórum

Adózási és számviteli információk

telefon adó

SzJA

telefon adó

HozzászólásSzerző: szlopi » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Van egy ügyfelünk, aki gyakran jár Németországban (főleg német ügyfeleknek végez tanácsadást). Vett Németországban egy olyan G3 adatkártyát a számítógépéhez, amivel tudja az internetet is használni. Ha jól tudom - bár ehhez a részhez nem igazán értek - ezekkel a G3 dolgokkal telefonálni is lehet.

A kártyát egyébként az egyik, hazánkban is ismert mobiltelefon társaság adta, azóta pedig havonta küld számlát neki. A számlából nem derül ki, hogy milyen arányban internetezett, telefonált stb. SZ.J. számot természetesen nem tartalmaz a Németországban kiállított számla.

Mit tehetek szerintetek a cégtelefon adóval ez esetben? Olvastam egy iránymutatást, amiben az volt, hogy külföldi telefonnal kapcsolatos számla esetén a vállalkozásnak kell eldönteni, hogy mi tartozik a cégtelefon-adó köteles részbe.

Van esetleg olyan tapasztalata valakinek, hogy Magyarországon ha vesz valai egy ilyen G3 kártyát és ezután havonta az ezzel folytatott forgalmáról számlát kap, azt milyen SZ.J. számmal kapja?

szlopi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

telefon adó

HozzászólásSzerző: kovalkata » vas. jún. 03, 2007 5:02 pm

Szia Szlopi!

Nagyon szeretnék segíteni, de sajnos nincs ilyen G3-as kártya területén tapasztalatom. Annyit viszont tudok ajánlani, hogy beszéld meg az ügyféllel, hogyha az erről szóló számlák tartalmaznak telefonos hívásokat is, és ő vállalja azt, hogy aláír egy olyan nyilatkozatot, miszerint az ezen a számlán szereplő telefonos tételek kizárólag a vállalkozása tevékenységét szolgálják, akkor nem kell foglalkoznotok a telefonadóval. Egyenlőre nincs jobb ötletem, de hátha valakinek lesz. Üdv. Kata

 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

telefon adó

HozzászólásSzerző: garbo50 » hétf. jún. 04, 2007 12:43 pm

Szia!

Az ügyfeled egyéni vállalkozó ?- ha igen, nincs  cégtelefonadó fizetési kötelezettsége, mivel azt csak kifizetői minőségben kellene fizetnie magánszemélyek után. Itt inkább a 70%- os áfa levonási kérdés jöhetne szóba.

Az "önfoglalkoztató" egyéni vállalkozót
ilyen adókötelezettség nem terheli, mivel önmagával szemben nem kifizető, és esetében a
törvény a telefonszolgáltatás magáncélú használatát vagy annak lehetőségét nem határozza
meg adóztatható körülményként (Szja törvény 16.§ (4) bekezdés). 

 A  G3 Automatikus Fax Távszolgáltatás

A Szolgáltató a Fax Távszolgáltatás keretében biztosítja az Előfizető számára a Díjszabásban
meghatározott díj ellenében, hogy arra alkalmas készülékén faxhívásokat kezdeményezzen
és fogadjon. A Szolgáltató fax szolgáltatását két arra alkalmas GSM készülék, egy GSM
készülékhez megfelelő interfészen kapcsolt számítógép, illetve G3 típusú faxberendezés,
valamint egy másik, mobil vagy vezetékes hálózatra kapcsolt számítógép, illetve G3 telefax
között lehet igénybe venni.
 

Nos ehhez egy olyan kártyát jelent ez a G3, mint a hálókártya , vagy egyéb csatolók.

Talán segítettem .

Üdv. 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

telefon adó

HozzászólásSzerző: garbo50 » csüt. jún. 07, 2007 6:45 am

Szia!

 

Közben nem hagyott nyugodni a kérdésed, és felmerült bennem ( mivel telefonról írtál) nem e 3G-re gondoltál?  Ugyanis ez valóban összefüggésben van a telefonnal illetve a telefonszámlával. Ez egy olyan vezetéknélküli internetes kapcsolatra épülő szolgáltatásra szolgál, amely több tevékenységet is tartalmaz a díjcsomagban amelyet a szolgáltató küld kapsz tájékoztatást, hogy mire szolgál. Pl elolvasható az e-mail, ami a számítógépedre érkezett, különböző adatátvitelekre képes és telefonálásra is használható.Szerintem, ha bővebbet akarsz megtudni róla látogass el a telefontársaság honlapjára.

Az elszámolhatóság szempontjából én a 70 %-át számolnám el költségként és ennek az áfáját venném előzetesként. Van olyan szolgáltató aki a számlában feltünteti, melyik a 70 %-os és melyik a 100 %-os rész.

Üdv. 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég