Adófórum

Adózási és számviteli információk

Kisvállalkozói kedvezmény 2012

SzJA

Kisvállalkozói kedvezmény 2012

HozzászólásSzerző: Ági25 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni.Vállalkozómnak pénzt kellene elköltenie,hogy ne fizessen sok SZJa-t.
Gondoltunk új gép vásárlásra.Kisvállalkozói kedvezményt akkor igénybe tudnék venni,de ilyen esetem még nem volt.Szóval,ha azt igénybe veszem,akkor a TE ÉCs-je,hogy alakul?Elszámolhatom egy összegben?Mg.-i EV egyébként a vállalkozó.
Bevallásban be kell írnom a bevallást csökkentő helyre a kisvállalkozói kedvezmény sorba és a részletező lapra is és az adózás utáni vállalkozói szja-t csökkentő tételekhez is,ha jól értelmeztem a jogszabályban.
Aki járatos ebben kérem írjon már,hogy mire kell még figyelnem vagy javítsatok ki,ha valamit nem jól értek.
Az zavaros,hogy deminimis támogatásként kell figyelembe venni ezt az összeget,de akkor bevételként is figyelembe kell,hogy vegyem vlaahol?Teljesen összezavarodtam,pedig már legalább 10x elolvastam a hozzá tartozó magyarázatot.
Köszönöm előre is!
Ági
Köszönöm
Ági25
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Kisvállalkozói kedvezmény 2012

HozzászólásSzerző: takacsviki » vas. feb. 10, 2013 11:39 am

Szia Ági!

Kisvállalkozói kedvezményt a már megvásárolt gépre tudsz érvényesíteni akkor, ha azt a tárgyévben vetted, és teljesen új. A kedvezmény igénybevételének egyik feltétele, hogy 4 évig ne adja el, vagy vezesse ki a nyilvántartásból (további feltételeit olvasd el kérlek a törvényben- összege, megvásárolható eszközök köre/műszaki eszközök!/, stb...) . Az écs elszámolásához nincs köze, azt természetesen elszámolhatod a szokott módon. Bevételként csak akkor kell figyelembe venned, ha a 4 éven belül valamikor kikerül a vállalkozásból az eszköz. Egyébként ezt nem kell nézned.
A támogatás de minimis, így a 1253-as bevallásban erről nyilatkoznod kell.
Nagyon fontos, hogy a kisváll. kedvezmény csak a 10%-os váll.szja-t csökkenti, az osztalékalapot nem, így olyan sokat sajnos nem tud segíteni.

Ha még nem vette meg azt az eszközt, akkor fejlesztési tartalékot tudtok képezni a jövőben megvásárolandó tárgyi eszközökre vonatkozóan. Ez is bevétel csökkentő tétel, mint a kisvállalkozói kedv. A fejlesztési tartalék tulajdonképpen annyi, hogy "félreteszitek a pénzt", hogy az elkövetkező 4 évben eszközt vegyetek rajta. Ez tulajdonképpen csak adó csúsztatás, ugyanis a fejlesztési tartalékból megvásárolt eszközre a tartalék erejéig nem tudsz értékcsökkenést elszámolni. Azaz pl ha lekötsz 1 milliót, akkor ha vesz egy tgk-t 1 millióért, akkor ha erre az eszközre feloldod a tartalékot, akkor erre már nem számolhatsz el értékcsökkenést, hisz már egyszer a teljes értékével csökkentetted az SZJA alapodat.
Fontos, hogy itt lehet akár használt is az eszköz. Ja, még annyi, ha 4 éven belül nem költi el tárgyi eszközre, akkor sajnos itt is bejön, hogy a 4. év végén be kell vallani , s meg kell a fel nem használt összeg után pótlékostól fizetni az adót.
Szóval ez csak egy ideiglenes segítség, azt az évet tudod vele megsegíteni, amelyben a fejl.tartalékot képzi.

Még egy jutott eszembe, nem tud családi gazdaságot alakítani? Megfelelne a feltételeinek? (főállású ev, vagy nyugdíjas?)Sokkal kedvezőbben ki lehetne használni a törvény adta kedvezményeket! (Gondolok itt pl a 40%-os költséghányadra!)

Remélem segítettem, Üdv: Viki
takacsviki
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Kisvállalkozói kedvezmény 2012

HozzászólásSzerző: Ági25 » hétf. feb. 11, 2013 11:34 am

Szia! Köszi a választ :-)
Már meg is szüntette az Ev-t és családi gazdálkodó lett januártól.Folyamatos lett a jogviszony.Szerinted,ha fejlesztési tartalékot képezek és a családi gazdaságban vesz gépet,akkor is megoldható így szerinted?mivel folyamatos a dolog.
Köszönöm előre is!
Ági25
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am


Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég