Adófórum

Adózási és számviteli információk

Kisállattenyésztés adózása

SzJA

Kisállattenyésztés adózása

HozzászólásSzerző: bormara » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok, egy ismerősöm fordult hozzám kérdéssel, de sajnos ilyen jellegű tevékenységet én még nem könyveltem, tudnátok-e segiteni.
Kisállattenyésztés- hobbiállat tenyésztés (tengerimalac, papagáj, stb.) hogyan adózik? Az illető EV, de nem akarja bevinni ezt a tevékenységet is a vállalkozásába, mint magánszemély adózna utána. Évente kb. 3-400 ezer Ft bevétele lenne belőle, alkalmazható-e ebben az esetben a SZJA tv. 58.par. 9.bek. a 600 e Ft-os bevételi értékhatár? Mivel tudja bizonyitani egy ellenőrzés esetén, hogy mennyi volt ebből a tevékenységből az éves bevétele (úgy hallotta, hogy a NAV szerződést nem fogad el ilyen esetekben az eladási ár bizonyitására, ez igaz lehet? Akkor mivel tudja igazolni a bevételét? Van-e tapasztalatok ilyen jellegű tevékenység adózásában? Előre is köszönöm.
bormara
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:29 am

Kisállattenyésztés adózása

HozzászólásSzerző: nagyne_karola » hétf. márc. 26, 2012 6:34 am

Ez a tevékenység szerintem nem teljesen illik bele az általad emlitett 58 par.ba.
nagyne_karola
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Kisállattenyésztés adózása

HozzászólásSzerző: bormara » pén. márc. 30, 2012 12:31 pm

Köszönöm a válaszodat, de szerintem EV nem lehet egyidejűleg őstermelő, illetve őstermelőit tudtom szerint használlat tenyésztéshez lehet kiváltani, ez pedig nem minősül haszonállatnak (ez hobbiállat, diszállat). Igy még továbbra is tanácstalanok vagyunk ezügyben.
bormara
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:29 am

Kisállattenyésztés adózása

HozzászólásSzerző: KárolyPál » pén. ápr. 06, 2012 6:36 pm




Az SZJA.tv. 6.számú melléklete tartalmazza az mg.őstermelői termékeket és tevékenységeket.
Szerintem az általad nevesített hobbi állatok tenyésztése nem tartozik bele,így ezt a tevékenységet mint őstermelő nem végezheti.
A bevételét az értékesítésről kiállított bizonylatok-számlák.nyugták- alapján tudja bizonyítani.

Üdv.K.Pál
KárolyPál
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Kisállattenyésztés adózása

HozzászólásSzerző: bormara » szer. ápr. 11, 2012 8:35 am

Igen, de ha nem viszi be a vállalkozásába, akkor hogy állitson ki számlát róla?
Állitólag szerződést pedig a NAV nem fogad el. Akkor mégis hogyan bizonyitsa a megkapott összeget?!
bormara
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:29 am

Kisállattenyésztés adózása

HozzászólásSzerző: KárolyPál » szer. ápr. 11, 2012 10:49 am

Ha nem viszi be a vállalkozásba akkor,mint magán személy adja el és adás vételi suzerződéssel eltudja ani. Számlát ebben az esetben nem tud és nem is adhat,mert mint magán személy nem is tud vásárolni.Ha cégnek,vagy egyéni vállalkozónak adja el és az adásvéli szerződés megfelelően van kitőltve a vevő eltudja számolni a tárgyi eszköz beszerzést.
Nyomtatvány boltban kapható forma nyomtatvány. Száma:Pl. A.rend 3/2010 ez a nyomtatvány bíztosan meg felel a NAV.nak is.

Üdv. K.Pál
KárolyPál
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Kisállattenyésztés adózása

HozzászólásSzerző: bormara » szer. ápr. 11, 2012 12:52 pm

Köszi, de ha tényleg nem fogad el a NAV szerződést (neki állitólag ezt mondták)?
Először én is azt tanácsoltam, hogy szerződéssel adja el, de ha ez igy mégsem működik?
bormara
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:29 am

Kisállattenyésztés adózása

HozzászólásSzerző: KárolyPál » csüt. ápr. 12, 2012 11:51 am

Nekem az a javaslatom,hogy szakember kérdezze meg a NAV-ot, és ne a kedves ismerős.

Üdv. K.Pál
KárolyPál
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Kisállattenyésztés adózása

HozzászólásSzerző: KárolyPál » csüt. ápr. 12, 2012 11:58 am

Elnézést kérek, de az 5 számú válasz nem ehhez a kérdéshez szántam.
KárolyPál
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Következő

Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron