Adófórum

Adózási és számviteli információk

eho fizetési határidő

SzJA

eho fizetési határidő

HozzászólásSzerző: charlie9 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!


2011 év folyamán 27%-os eho fizetési kötelezettség merült fel, márciusban, és májusban kiutalt egyéb jövedelem után. A kérdésem az lenne, hogy a 09-es lapon ezt hogyan kell bevallani? A kitöltési útmutató szerint negyedéves bontásban. De gondolom arra a negyedévre kell beírni, amikor keletkezett a kötelezettség, esetemben 1. és 2. negyedévben. De mivel ezt mot fogom átvezettetni az szja-ról, akkor nem számítanak fel késedelmi pótlékot, vagy ilyenkor is május 20-a befizetési határidő? A további kötelezettség oszlopra gondoltam még. Oda nem írhatom be? Egyik esetben sem ír ki hibát!!!!


 


Köszönöm a segítségeteket!!


Sziasztok

charlie9
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:27 am

eho fizetési határidő

HozzászólásSzerző: ticus » pén. márc. 02, 2012 6:48 pm

Az 1. és 2. negyedévre kell beírni, és be is kellett volna akkor fizetni, szóval lesz késedelmi pótlék.

ticus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

eho fizetési határidő

HozzászólásSzerző: afg » pén. márc. 02, 2012 8:40 pm


Én arra jutottam, hogy


a 287. sor További kötelezettség (f) oszlopba írtam be, mivel „a magánszemély az egészségügyi hozzájárulást a személyi jövedelemadó bevallásában állapítja meg, és a bevallás benyújtásának határidejéig fizeti meg”. Legalábbis ezt olvastam az alábbi cikkben:


http://www.apeh.hu/magyar_oldalak/ado/jarulek/szazalekos_eu_hozzajarulas_alapja.html


 


Az én esetemben egy önkéntes pénztári igazolás (Igazolás a várakozási idő letelte utáni önkéntes nyugdíjpénztári kifizetésről) alapján kellett bevallanom a 12. sorban az adóköteles jövedelmet, és a 27% EHO-t a 1153-09. lap említett során.


(Ha nem erről, illetve nem ilyen jövedelem és a hozzá kapcsolódó EHO bevallásáról van szó, akkor tekintsd válaszomat tárgytalannak.)

afg
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

eho fizetési határidő

HozzászólásSzerző: charlie9 » szomb. márc. 03, 2012 8:36 am

Sziasztok!


Ez is várakozási idő letelte utáni kifizetés volt. Szóval, ha a további kötelezettség oszlopba írom be, akkor az úgy jó lesz? Nem tudom, mit csináljak. Nem nagyon szeretnék késedelmi pótlékot fizetni, de azt sem akarom, hogy hibás legyen a bevallás!!!

charlie9
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:27 am

eho fizetési határidő

HozzászólásSzerző: sz.judit » szomb. márc. 03, 2012 4:31 pm

http://www.apeh.hu/data/cms219349/11._fuzet___Az_eu_hozzajarulas_fizetesi_kotelezettseg__eho_fuzet_2012.B.pdf


4. Az egészségügyi hozzájárulás megállapítása, és megfizetése


"Az adóelıleg megfizetésére nem kötelezett magánszemély a százalékos mértékő egészségügyi hozzájárulást a személyi jövedelemadó bevallásában a bevallásra elıirt határidıig állapítja meg és a bevallás benyújtásának határidejéig fizeti meg."


 


 


 

sz.judit
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

eho fizetési határidő

HozzászólásSzerző: charlie9 » vas. márc. 04, 2012 1:13 pm

Szóval jó lesz az "F" oszlopban? Vagy 1-2 negyedévre írjam, és nem lesz késedelmi pótlék??????

charlie9
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:27 am

eho fizetési határidő

HozzászólásSzerző: sz.judit » vas. márc. 04, 2012 2:16 pm

amennyiben az 1-2 negyedévre beírod, és befizetve nem lett, késedelmi pótlékot fognak kivetni

sz.judit
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

eho fizetési határidő

HozzászólásSzerző: charlie9 » vas. márc. 04, 2012 2:24 pm

És az 1-2 negyedévnél mi volt  a befizetési határidő? és ha az f oszlopba írom, az rossz lesz úgy?

charlie9
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:27 am


Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég