Adófórum

Adózási és számviteli információk

Szja-adójóváírás

SzJA

Szja-adójóváírás

HozzászólásSzerző: M.Éva » csüt. máj. 17, 2007 9:18 am

Köszi a kiigazítást, teljesen igazad van! Elővettem egy olyat, aki nem kérte, és rajta van a 12 hó és a nulla ft., én emlékeztem rosszul, szerencsére a progi jól csinálja!

Üdv: Éva

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Szja-adójóváírás

HozzászólásSzerző: M.Éva » csüt. máj. 17, 2007 9:21 am

Visszatérve az eredeti kérdésre, akkor a válasz, hogy 8 hónapra kapott bért.Lehet, hogy táppénzen volt, és az OEP ad arról igazolást.
M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Szja-adójóváírás

HozzászólásSzerző: loveygy » csüt. máj. 17, 2007 9:22 am

Egyetértek "validitas" válaszával. Azt kell (kellene) feltüntetni ahány hónapra bérjövedelemet kapott, és ha az illető nem kérte az adójóváírás figyelembevételét, mert esetleg még majd lesz másik jövedelme, amivel meghaladja a határt, akkor a munkáltató adójóváírást az adóelőleg számításánál nem vesz figyelembe, a nyilatkozat alapján, viszont az adóbevallásban a munkavállaló még érvényesítheti.

Én pl. anno a GYED-nél elfelejtkeztem arról, hogy elméletileg a GYED folyósítása idején alacsonyabb lesz a jövedelmem, és a jogosultsági határ alatt maradok, és a bevallásban érvényesítettem. Milyen jól jött utólag az az összeg!

Lényeg: írja be a bevallásban a 12 hónapot, és a program által megadott összeget vegye figyelembe, mint adójóváírás.

üdv

loveygy 

loveygy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Előző

Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron