Adófórum

Adózási és számviteli információk

minek minősül??

SzJA

minek minősül??

HozzászólásSzerző: sziriusz77 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok


Egyik ügyfelem az alábbi típusú munkát vállalta el:


Egy francia alapítvány szerződést kötött vele, ami arról szól, hogy az alapítvány magyarországi kampánymunkájának elvégzéséhez szükséges pénzt a rendelkezésére bocsátják 4 részletben 4 hónapon keresztül. A pénzzel úgy kell elszámolnia, hogy a saját nevére a költségekről számlát kér (reklámköltségek, iroda fenntartása, néhány tárgyi eszköz, utazási költségek, stb.), ezek másolatát illetve egy összesítő ívet mindig átadja az alapítványnak, a költségekkel nem fedezett pénz pedig a végén visszakerül az alapítványhoz. Szerintetek ezt vehetem megbízási díjnak tételes költségelszámolással vagy hogyan állítom majd be az adóbevallásába?

sziriusz77
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

minek minősül??

HozzászólásSzerző: cső1 » csüt. okt. 27, 2011 11:02 am

A számlákkal fedezett költségekben az ő munkájának díjazása is benne van? Ezt azért kérdezem, mert a rendelkezésére bocsátott összeg számlával nem igazolt részét vissza kell szolgáltatni az alapítványnak.A megkötött szerződés nem eleve egy megbízási szerződés? Ha igen akkor szerintem is jó a megbízási díjként való elszámolás.


 

cső1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:28 am

minek minősül??

HozzászólásSzerző: sziriusz77 » hétf. nov. 07, 2011 2:38 pm

Mivel ugyanannál a francia alapítványnál, aki ezt a megbízást adta, alkalmazottként is dolgozik, ezért a munkáért díjazást nem kap. A szerződés angol nyelvű. Lefordítva arról szól, hogy irányítsa és koordinálja a magyarországi projektet és az ezzel kapcsolatban felmerült költségekről számlákkal, bizonylatokkal számoljon el. Havi keret ... euro, amelyet minden hónap 2-áig bankszámlára megkap és a következő hó 15-éig számol el vele.


Azért sántít nekem egy kicsit a dolog, mert úgy látnám logikusnak, hogy ha az alapítvány nevére kérné a számlákat, nem a sajátjára. Csak mivel az alapítvány francia székhelyű, szerintem egyszerűbbnek látták, ha magyar adóalany nevére szólnak a számlák...ezért kötötték ezt a megbízási szerződésnek tűnő valamit.


(bocs a késői reakcióért, de mostanában nem kapok mail értesítést ha hozzászólás jön a témához)

sziriusz77
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég