Adófórum

Adózási és számviteli információk

közös őstermelők

SzJA

közös őstermelők

HozzászólásSzerző: Rónyai » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Közös őstermelői igazolvány alapján müködő őstermelők közé év közben belép egy uj tag. / nem családi gazdaságról van szó / Kérdésem:   ebben az esetben az uj tag belépési dátumának van-e jelentősége, arányositani kell-e a bevételeket, illetve a költségeket az uj tag belélésének időpontjára vonatkozóan.  / Megyénként más-más tájékoztatást kapok erre vonatkozóan /

Rónyai
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

közös őstermelők

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » kedd okt. 11, 2011 10:00 am

Szia!


Szerintem igen van jelentősége az időpontnak, arányosítani kell. Az új tag belépésének időpontjával le kell zárni az anyagot, ez időpontig két részre osztódik minden,  majd ettől kezdve hámom felé


Mária


 

valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

közös őstermelők

HozzászólásSzerző: Rónyai » kedd okt. 11, 2011 12:28 pm

Köszönöm válaszodat. Lényegében azért vagyok gondban mert én ugy tudtam eddig - melyet több megyei NAV információja  is megerősitett - hogy csak a kilépésnél kell arányositani. ( a Szolnok megyei NAV szerint  a belépésnél is kell arányositani: bár az  SZJA bevallás utmutatójában is csak a kilépés esetén alkalmazandó az arányositás. ) Én ugy tudom, hogy a dec. 31-én a közös őstermelői igazolványban lévő személyek között kell megosztani a bevételeket és a költségeket, melyet  több megyei ügyfélszolgálaton is megerősitettek. Sajnos nincs egységes álláspont. 

Rónyai
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

közös őstermelők

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » kedd okt. 11, 2011 4:50 pm

Szia!


Próbáljunk józan paraszti ésszel gondolkodni, mi különbség van logikailag a között,


ha egy tag  évközben kilép, a kilépés időpontjáig megszerzett bevételt és költségeket,


fel kell osztani a közös tevékenységet folytató családtagok között, ( kitöltési útmutató


is ezt támasztja alá) ez miért nem lenne alkalmazható fordított esetben amikor belép az új tag.


Az első példa szerint az év első részében nagyobb a létszám, az év második részében kevesebb.


A második példánál ez pont fordítva. Számomra ez így logikus.


Nem tudom sikerült-e meggyőzni Téged?

valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég