Adófórum

Adózási és számviteli információk

Ingatlan adás-vétel

SzJA

Ingatlan adás-vétel

HozzászólásSzerző: adotanacs » kedd ápr. 24, 2007 3:31 am

Sziasztok! Én is ugy számoltam mint Mari.Bevétel 11+3mill.Ft, levonva a 8,5mill.Ft korábbi vásárlás, igy az 5,5mill.Ft-ot kellett elkölteni. Adót tehát szerintem sem kell fizetni, mivel 13,5mill.Ft-ért vásárolt. Feltéve természetesen, ha nem vett fel támogatott hitelt. Üdv. Ani  
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Ingatlan adás-vétel

HozzászólásSzerző: garbo50 » kedd ápr. 24, 2007 5:58 am

Sziasztok!

 

Szerintetek akkor hogyan értelmezhető ez a kitétel:

 

Ha a lakásszerzési kedvezmény alapjául szolgáló lakást tulajdonjogát, haszonélvezeti jogát, használati jogát vagy bérleti jogát  a szerződés megkötésének évében - használatbavételi engedély jogerőre emelkedésének évében -  vagy az azt követő öt évben átruházzák, akkor az átruházásból származó bevételhez hozzá kell adni a korábban érvényesített lakásszerzési kedvezmény alapját.

Engem csak az zavar, hogy az értékesítések között az időszak kevesebb öt évnél.

Üdv. 

 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Ingatlan adás-vétel

HozzászólásSzerző: adotanacs » kedd ápr. 24, 2007 6:43 am

Szia Garbo! Hát azt tettük, mert a 3mill.Ft volt amit el kellett költenie, és azt hozzáadtuk. Ha már 5év eltelt volna, nem is kellene semmit hozzáadni. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Ingatlan adás-vétel

HozzászólásSzerző: garbo50 » kedd ápr. 24, 2007 6:59 am

Sziasztok!

A fentiek alapján ha a 11milliós bevételhez hozzáadom a 3 milliót az 14 millió és ebből csak 13,5 milliót

költök lakásszerzésre, akkor 500 ezer így is ( bár ez tűnik büntinek) adóalap. Mert egyébként miértlenne az

öt év?Az igaz, hogy ha igazolom hogy akár éven belül is többször veszek másik lakást, de csak azért mert

összeköltözött a gyerekem családja az enyémmel, vagy a nagyszülők hozzám költöztek, vagy más okból

kinőttük az előzőt, vagy eltelik az öt év nincs ilyen gond. Az igazolási kötelezettség azonban engem, mint

adózót terhel, így azért gondolom, hogy jó ha több oldalról is körbejárjuk az ügyet. A döntés az adózóé.

Üdv. 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Ingatlan adás-vétel

HozzászólásSzerző: kohnmari » kedd ápr. 24, 2007 7:38 am

Szia Garbo!

Szerintem azért vagyunk eltérő véleményen, mert mi Anival JÖVEDELEM  felhasználásáról beszélünk, Te pedig bevétel felhasználásáról. Nem a bevétellel kell elszámolni, hanem a jövedelemmel. A fenti esetben az ingatlanértékesítésből származó jövedelem 2,5 millió, az előző lakás értékesítésének jövedelme pedig 3 millió, aminek a lakásszerzési kedvezményként érvényesítése nem vált véglegessé, ezért kell mindkét jövedelmet figyelembe venni és ennek elköltése kell az újabb lakásszerzési kedvezmény érvényesítéséhez. Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Ingatlan adás-vétel

HozzászólásSzerző: garbo50 » kedd ápr. 24, 2007 7:57 am

Sziasztok!

Lakásszerzési kedvezmény utólagos megvonása:
Ha a magánszemély, vagy a lakást szerző hozzátartozó a lakásszerzési kedvezmény érvényesítését követő 60 hónapon
 belül a lakáscélú felhasználással szerzett lakás tulajdonjogát, haszonélvezeti jogát, használati jogát vagy bérleti jogát
 átruházza akkor az átruházásból származó bevételt növelnie kell a korábban érvényesített lakásszerzési kedvezmény alapjával.

 Szerintem a fentiek sem a jövedelemre irányulnak, a bevételből kell kiindulni, és csak az előző kedvezmény alapját emeli ki , ez jövedelem, az ujabb vásárlásnál nem azt írja, hogy jövedelmet kell növelni, hanem az átruházásból származó bevételt, az előző jövedelemmel.

Üdv. 

 

 

 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Ingatlan adás-vétel

HozzászólásSzerző: garbo50 » kedd ápr. 24, 2007 9:03 am

Sziasztok!

 

Tovább gondolkozva és elmélkedve a dolgon, ez az új szabályozás tulajdonképpen 2005.jan 1-től érvényes, tehát az első ingatlan értékesítése, vásárlása ezelőtt történt, és itt nem számított az ötéves időtartam, vagy a kedvezményes hitelekkel kapcsolatos rendelkezés. Ha ebből indulok ki, akkor csak a jelen ingatlan értékesítés és vásárlás az érdekes és itt valóban nincs semmi teendő visszamenőleg. A lakásszerzési kedvezmény a 2,5 millió után érvényesíthető, az előző meg  egy lefutott téma, azzal nem kell foglalkozni.

Ehhez a variációhoz mi a véleményetek?

Üdv. 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Ingatlan adás-vétel

HozzászólásSzerző: adotanacs » kedd ápr. 24, 2007 9:12 am

Akárhogy nézzük, a korábban igénybevett kedvezményt kell hozzáadni azaz a jövedelmet kell hozzáadni az átruházásból származó bevételhez. Ez pedig a 11+3. De ennek is volt szerzéskori értéke8,5mill.Ft. Kicsit bonyolult, de én igy gondolom. Ani 
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Ingatlan adás-vétel

HozzászólásSzerző: garbo50 » kedd ápr. 24, 2007 9:37 am

Sziasztok!

 

Akárhogy is nézzük jó ez a fórum, mert legalább megmozgatja az agytekervényeinket és ráébreszt arra, hogy rutinból semmit nem szabad megoldani. Végül is mi csak ötleteket adunk erre a kérdező az esetleges apehos  eltérő véleménye folytán nem hivatkozhat, legfeljebb ösztönözni tudjuk, hogy alaposan járja körül a dolgokat, és úgy adjon tanácsot, hogy azt vitás esetben meg tudja védeni.

Ani írásához: igaz amit írsz, de csak akkor mondhatjuk ezt ki nyugodt lelkiismerettel, ha az egész újkori bevételét lakásszerzésre fordította, bár a jövedelem az érdekes, de buktatók mindig lehetnek és sajnos mindenre nem tudunk felkészülni, ahhoz annak a fejébe kellene bujnunk, aki az ellenőrzést végzi, mert lehet hogy olyan jogszabályi hellyel fog apellálni, amire esetleg mégcsak nem is gondoltunk. Nem árt egyszerre több lábon állni, mert könnyen a fejünkre  olvassa még az ügyfél is, hogy nem jól tájékoztattuk, pedig végső esetben a felelősség mégiscsak az övé, mi csak ismertetjük az álláspontunkat, amit úgy gondoljuk meg is tudunk védeni.

Üdv. 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Ingatlan adás-vétel

HozzászólásSzerző: adotanacs » kedd ápr. 24, 2007 9:42 am

Nyilván mindnyájunkat a segiteni akarás vezérel, nagyon jó hogy van egy fórum, ahol véleményt cserélhetünk. Gondolom a többiek is kifejtik álláspontjaikat, kiváncsian várom. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

ElőzőKövetkező

Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég