Adófórum

Adózási és számviteli információk

Ingatlanbérbevételnél ki fizeti az SZJA-t?

SzJA

Ingatlanbérbevételnél ki fizeti az SZJA-t?

HozzászólásSzerző: madora100 » szer. ápr. 25, 2007 7:26 am

A társasház által kibocsátott számlaösszeg ha áfa nélkül 25975,-Ft, akkor annak 25%-át kell levonnia az egyéni vállalakozónak, s a forrásadóval csökkentett összeget kell befizetnie a társasház által adott csekken, a társasház számlájára. A forrásadót és az eho-t pedig az EV befizeti az állalami költségvetés felé, s be is vallja azt a saját bevallásában. Ezzel a bérbevevő egyéni vállalakozó eleget tett a kifizetői adólevonási kötelezettségének. Év végén majd adatot szolgáltat a társasházak részére kifizetett jövedelemekről.
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Ingatlanbérbevételnél ki fizeti az SZJA-t?

HozzászólásSzerző: validitas » szer. ápr. 25, 2007 7:35 am

Bocsi, nem azt írtad, hogy a társasház az SZJA nélküli összegről ad számlát? Persze, hogy az ÁFA nélküli összegből kell az SZJA-t  számítani meg vonni.

 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Ingatlanbérbevételnél ki fizeti az SZJA-t?

HozzászólásSzerző: brad » szomb. ápr. 28, 2007 1:17 pm

Esküszöm kiosztom a válaszpontokat, mindkettőtöknek, ha végre letisztáznánk! Beismerem én vagyok nagyon sügér, de akkor a társ.ház sem mindenben korrekt.

Én nem írtam, hogy a társasház számlát ad, pont ez is a problémám, ezért kérdeztem, hogy minden esetben köteles-e kiadni. Egy kurv@ csekket nyomott ev kezébe, hogy azon fizesse be a 25.975,-Ft-t.

A szerződés szövegéből, hogy a 25.975,- áfa nélküli, azt vettem ki, hogy a társasház bérbeadásra a TAM-ot választotta, de valóban ezt lehet másképpen is érteni.

Vegyük az első esetet(TAM), akkor a számlának 32470,-(25975+6494)kellene lenni, max megjegyzéssel rajta az szla összeg ennyi meg ennyi?

Szerdán megpróbálom felhívni a társasházat, de szeretnék addig képbe lenni mit is követelhetek és hogyan.

Please! 

brad
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Ingatlanbérbevételnél ki fizeti az SZJA-t?

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » szomb. ápr. 28, 2007 5:59 pm

Az Áfa tv. szerint TAM értékesítés esetén a szolgáltatást végző adóalany más, a számviteli tv. szerinti bizonylattal is eleget tehet számlaadási kötelezettségének. Áfa tv. 43.§ (4) Persze a befizetési csekk nem ilyen bizonylat, de a csekket tekntheti előlegbekérőnek (ilyet persze nem ismer egyetlen jogszabály sem, csak a gyakorlatban ez az egyik kialakult megoldás), és a pénz beérkezése után állít ki bizonylatot.
aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Ingatlanbérbevételnél ki fizeti az SZJA-t?

HozzászólásSzerző: validitas » szomb. ápr. 28, 2007 6:59 pm

Szia Brad!

A csekk szerintem nem felel meg az ÁFA tv.-ben meghatározott egyéb bizonylatnak, ugyanis a tv. szerint a számviteli bizonylatra vonatkozó szabályoknak megfelelő bizonylat kell. Azaz minimum a gazd. eseménynek szerepelnie kell rajta, azaz hogy "x havi bérleti díj", és a bérleti díj összegének.   A szerződésben nyilván szerepel, hogy mennyi a havi bérleti díj összege. Arról kell, hogy kiállítsa a társasház a bizonylatot, az ev levonja belőle a 25%-ot, a levonást az APEH-nak vallja és utalja, a maradékot a társasháznak (fizetheti csekken is, de ha utalja a társasháznak kevesebb lesz a bankktge). A csekk azért is nem megfelelő bizonylat, mert azon már az SZJA-val csökkentett összeg szerepel. Ha meg számviteli bizonylat kell, akkor miért ne lehetne számla? Nem az a legegyszerűbb? Hiszen egy szolgáltatást nyújt a társasház a vállalkozónak. Ha meg nem tárgyi mentes, hanem Áfás, akkor köteles számlát kiállítani.

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Előző

Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég