Adófórum

Adózási és számviteli információk

Béren kívüli juttatás 2011

SzJA

Béren kívüli juttatás 2011

HozzászólásSzerző: Tí-Mea » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni az alábbi kérdésben. A cégünk eddig minden munkavállalónak egységesen 6000 Ft ebédcsekket adott természetbeni juttatásként havonta, mely után megfizette a 25 % adót. 

Kérdésem egyik része, hogy 2011-től a juttatás 119 %-a utáni 16 % SZJA-t (19,04%) a munkáltató változatlanul "fizetheti"? 

A kérdés másik része, hogy lehet-e differenciálni, és ha igen, milyen szabályzat szükséges ehhez. Magyarul a főnökeim kitalálták, hogy egyik emberke 6.000 Ft értékben, a másik 10.000 Ft értékben, a harmadik pedig 16.000 Ft értékben kapjon havonta étkezési jegyet... van, aki pedig egyáltalán nem kapna semmit. Végülis így akarnák megoldani a "béremelést". Szerintetek ezt lehet kategorizálni? 

Köszi előre is, ha valaki tudna segíteni.

 

Tí-Mea
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Béren kívüli juttatás 2011

HozzászólásSzerző: holecs » kedd jan. 18, 2011 8:17 pm

Szia!

Ha jól tudom-  de megerősítést várok a többiektől is- jól gondolod az adólevonást! Sosem dolgoztam olyan cégnél , ahol adtak volna cafetériát. Csak a héten voltam a fuvarozók adóklubjának a szakmai továbbképzésén és az ottani könyvvizsgáló mondta, hogy  nem lehet az egyiknek ennyit, a másiknak meg annyit. De hogy ezt milyen szabály szabályozza? Fogalmam sincs. Kiváncsian várom  a többiek véleményét is, hogy tanuljak ismét valamit. .-)

 

Üdv: Ancsa

holecs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

Béren kívüli juttatás 2011

HozzászólásSzerző: ticus » kedd jan. 18, 2011 8:58 pm

Valóban az SZJA-törvényből kivették a  tavalyi szabályt, hogy mindenkinek azonos feltételekkel kell adni, de ettől függetlenül a Munka Törvénykönyvére és az esélyegyenlőségi törvényre hivatkozva több cikk is megjelent, valamint szóbeli megerősítést is kaptam erre vonatkozólag, hogy ne alkalmazzuk a differenciálást. Esetleg úgy lehet differenciálni, hogy munkakörönként, vagy hogy részmunkaidős-teljes munkaidős stb, de nem lehet személyenként.
ticus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Béren kívüli juttatás 2011

HozzászólásSzerző: nmrozika » kedd jan. 18, 2011 9:20 pm

Nézd meg az alábbi kérdésre adott válaszban lévő hívatkozásokat....hátha segít. (nekem sincs még cafeteriam, csak próbáltam utánanézni, az egyik vállalkozó gondolkodik benne)

http://www.adoforum.hu/szakmai_forum/tema/30812/cafeteria-2011?wa=ADO1101&uid=917872#159191

 

nmrozika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am


Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég