Adófórum

Adózási és számviteli információk

Hét pontos

SzJA

Hét pontos

HozzászólásSzerző: Csandrea » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

A véleményetekre lennék kíváncsi! Minél több annál jobb!

Súlyos mozgáskorlátozott, hétpontos orvosi igazolással igénybe veheti-e  a fogyatékos kedvezményt?

Előre is köszönöm!

Andrea 

Csandrea
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

Hét pontos

HozzászólásSzerző: krizsikk » szomb. jan. 15, 2011 8:16 pm

Andrea !

Lehet, hogy műveletlen vagyok, de nem tudom, hogy mit jelent a "hétpontos orvosi igazolás".

Súlyos fogyatékossági kedvezmény a kiállított adóigazolás alapján vehető igénybe (ez egy külön nyomtatvány, melyről a kiállítónak 2011. február 15-ig adatszolgáltatási kötelezettsége van a 10K51-esen)

Krizsik

krizsikk
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

Hét pontos

HozzászólásSzerző: Napraforgó » szomb. jan. 15, 2011 9:58 pm

Sziasztok!

Én is műveletlen vagyok a "7 pontosban" , csak éppen a napokban a kolléganőm apukájára adták meg, ami EZ esetben annyit jelentett, hogy állandó felügyeletre szorul, és az őt ápoló közeli hozzátartozó (ha annak bizonyos jövedelem alatt van a keresete pl.kicsike nyugdíjat kap  vagy munkanélküli) akkor a fogyatékost ápoló kaphat ezért bizonyos összeget a nyugdíjfolyósítótól, továbbá a fogyatékos is kap némi plusz összeget.

Azt viszont nem tudom elképzelni, hogy az általam ismertek alapján az ilyen súlyos fogyatékos vajon milyen munkát tudna végezni.....aminek a jövedelméből adókedvezményt lehetne érvényesíteni.

Persze lehet hogy az én hozzászólásom csak egyoldalú, de  "egyel több "......))))))  Üdv.

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Hét pontos

HozzászólásSzerző: Napraforgó » szomb. jan. 15, 2011 10:10 pm

Krizsik! Fiú vagy avagy  leány....)))))  ha elárulnád...??? ügyes vagy annyi bizonyos.....
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Hét pontos

HozzászólásSzerző: zspotorke » szomb. jan. 15, 2011 10:44 pm

A 7 pontosról nekem a katica jut eszembe igaz az 7 pettyes -de akkor is. Légyszí ne hagyj balgán bennünket, áruld már el mi az a 7 pontos orvosi igazolás, mert mi bár már sok számot láttunk életünkben de erről fogalmunk sincs. Illetve lehet, hogy van csak nem ebben a formában. 

De én ezt tudom erről a témáról:

j) aki a 179/1993. (XII. 29.) Korm. rendelet szerint súlyos mozgáskorlátozottnak minősül.

http://www.apeh.hu/regiok/eszakalfold/aktualis/fogyat_kedv.html

http://ibdklub.lapunk.hu/?modul=oldal&tartalom=348066

P.Zsuzsa

 

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Hét pontos

HozzászólásSzerző: Napraforgó » szomb. jan. 15, 2011 10:54 pm

"Bizonyos  II. típusú diabeteses betegek esetében, a kormányrendelet módosítása miatt, utoljára 2009-ben lehet adókedvezményt érvényesíteni. "

Sajnos....))))

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Hét pontos

HozzászólásSzerző: zspotorke » szomb. jan. 15, 2011 11:01 pm

Oké Napraforgó, de a kérdés súlyos mozgáskorlátozottságról szól :)))
zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Hét pontos

HozzászólásSzerző: Napraforgó » szomb. jan. 15, 2011 11:03 pm

Jaaaaaaa??? kicsit elméláztam......bocsi!
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Hét pontos

HozzászólásSzerző: olahneedit » szomb. jan. 15, 2011 11:07 pm

Sziasztok!

Az ápolási díj és a korábban többeknek járó "közgyógy  " igénybevételéhez régebben kiadott a háziorvos egy ...akárhány pontos igazolást. Az orvos ezt nyilvántartásba vette, sorszámozta, a következő években ugyanezen sorszámmal újra eredetiben kiadta, melyet az igényekhez csatolni kellett.

Nos...ez az igazolás nem az az igazolás, melyet most figyelembe lehetne venni a kedvezmény igénybevételéhez. A választ a többiek már megírták.

Üdv: Edit

olahneedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Hét pontos

HozzászólásSzerző: Csandrea » vas. jan. 16, 2011 8:27 am

2. számú melléklet a 164/1995. (XII. 27.) Korm. rendelethez
Nyilvántartási sz.: ...............................................
I. fokú orvosi szakvélemény
Név: ...................................................................................................................................................................................
Szül. év, hó, nap:...............................................................................................................................................................
Lakcím: ...............................................................................................................................................................................
szám alatti kérelmező szakorvosi vizsgálatát a következők szerint végeztük el:
Diagnózis: ..................................................................................................................... (latin és magyar megfelelője)
Állapot leírása (magyar nyelven):
1. Jobb felső végtag ........................................................................................................................................................
2. Bal felső végtag ...........................................................................................................................................................
3. Jobb alsó végtag..........................................................................................................................................................
4. Bal alsó végtag.............................................................................................................................................................
5. Törzs, gerincoszlop......................................................................................................................................................
6. Vázizomzat ....................................................................................................................................................................
Alkalmazott segédeszközök: ..........................................................................................................................................
Közlekedőképesség minősítése (vizsgálat és szubjektív megítélés alapján):*
Életvitelszerűen ágyhoz kötött fekvőbeteg, és szállítása csak mentőjárművel biztosítható: igen nem
a) járás: képtelen(3) súlyosan 
nehezített(2)
nehéz(1) normál(0)
b) terhelhetőség: képtelen(3) súlyosan 
nehezített(2)
nehéz(1) normál(0)
c)  jármű haszn.: 
    (tömegközl.) képtelen(3)
súlyosan 
nehezített(2) nehéz(1) normál(0)
Érvényes gépjárművezetői engedéllyel:*      rendelkezik      nem rendelkezik
Állapota:*      végleges       változhat, következő évben felülvizsgálandó.
Állapota fennáll: ..................... év ........................ hó óta.
P. H.
Dátum: .............................. .................................................... háziorvos/szakorvos
P. H.
a munkahely azonosító bélyegzője ...........................................................................
Alulírott hozzájárulok, hogy adataimat (gyermekem adatait) a szakvélemény kiállítása, illetve annak  véleményezése 
céljából kezeljék.
kérelmező ................................................
Figyelem: Ezen orvosi szakvéleményben szereplő adatok helyességéért a 164/1995. (XII. 27.) Korm. rendelet 20. § (5)-(7) 
bekezdései alapján a kiállító felel.
     * A megfelelő válasz aláhúzandó.
Kedves fórumozók! Én ezt ismerem hét pontosnak.
üdv. Andrea 
Csandrea
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

Következő

Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég

cron