Adófórum

Adózási és számviteli információk

Kül. személyeknek végzett rendszertelen munka

SzJA

Kül. személyeknek végzett rendszertelen munka

HozzászólásSzerző: MasikJKata » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Van egy bt-m, aminél elindítottam a végelszámolást, mivel van főállásom, és a melléktevékenység nem hoz annyit, hogy megérné egy vállalkozást fönntartani. És nem is szeretnék "vállalkozózni", semmi közöm hozzá, humánértelmiségi vagyok, nem vállalkozó. Hébe-hóba ma is megkeresnek, ez éves szinten 3-10 megrendelést jelentene, 20e-50ezer Ft közötti áron (számítógépes betűkészlet készítés). Egyszerűen nem akarom elhinni, hogy nincs olyan lehetőség, hogy a megrendelő kifizet, kap tőlem valamit, amivel ha kell, költségként el tudja számolni a megrendelését, én meg SZJA-ban leadózom és kifizetem az előírt járulékokat. Mit tudok tenni?

Előre is köszönöm a választ: Juhász Katalin

MasikJKata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

Kül. személyeknek végzett rendszertelen munka

HozzászólásSzerző: e2d4 » szer. dec. 08, 2010 8:02 pm

Kedves MasikJKata!

Természetesen van rendezett megoldás, felvetett kérdésének helyes megoldására. Nem kell hozzá sem vállalkozói igazolvány, sem társaság, sem adószám. Kell viszont rendes megbízó és megbízási szerződés.

1) Az Önt "hébe-hóba" megkeresők rendes "Megbízási szerződést" kellene, hogy kössenek Önnel. (Eredmény és teljesítmény-kötelem)

2) Az elvégzett munka teljesítését és leigazolását követően, pedig a megbízási díj, valamint a munkavégzéssel töltött idő függvényében Önnek számfejtenék a szerződés szerinti munkadíját. Értelemszerűen levonva abból mindazt, amelyet a szerződés figyelembe-vételével a törvényes előírások szerint szükséges.

3) Ezt követően Önnek elutalják (kifizetik) a végzett munka nettó összegét, majd kiadják róla a szükséges és előírt igazolást. 

4) Ön az adott éves Személyi jövedelemadó bevallásában ezen igazolás/ok/ alapján kell majd szerepeltetni az adatokat. Üdvözlettel: a Sakkos

e2d4
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am


Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég