Adófórum

Adózási és számviteli információk

Szja bevallás

SzJA

Szja bevallás

HozzászólásSzerző: rózsa12 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Abban kérném a segítségeteket, hogy jól gondolom e a kitöltést a 0953-as bevallásnak. A helyzet a következő: még februárban el lett küldve, az adó 20443,-ft , a kifizető által levont 26640,-ft, a különbözetet vissza is utalták 6197,-ft-ot. Miután feladtuk, kapott a szomszédom a banktól igazolást, hogy még igénybe veheti a használt lakásra felvett összeg 30%-át. Így vissza jár neki a teljes adó. Ezt akkor ismét be kell nyújtani önellenőrzésként? Az esedékesség dátuma 2010.05.21(vagy még +15nap?)Az adója 0 lesz, a visszaigénylés pedig 26640,-ft, de csak már a különbözetet kérhetjük vissza. Azt a 017-esen kérhetjük? Ki kell még tölteni a 16.oldalon az szja sort: c:20443,-   d:20443,-Ft???Önellenőrzési pótlékot kell fizetni? Egy teljes új bevallást kell küldeni, csak önellenőrzésként, és a hozzá tartozó oldalakt pluszként kitölteni, a pénzt postán visszakérni????

 

rózsa12
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Szja bevallás

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » kedd máj. 18, 2010 11:05 am

Szia! Szerintem jól gondolod az önellenőrzés menetét, Az esedékesség lehet 05.21, visszafelé számolsz 15 napot ez lesz az észrevételezés napja ( ezzel a dátummal kell nyilvántartásba venni az önellenőrzést ) Pótlék nincs, mert visszajár a pénz, a 17-es átvezetésen a különbözetet kérheted Szerintem jó lesz, ha követed azt amit leírtál.. Mária

valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Szja bevallás

HozzászólásSzerző: emzéperix » kedd máj. 18, 2010 11:48 am

Bocsi, de pont önellenörzök én is, már 2 napja ezen agyalok.

Ha beXelem, hogy a teljes összeg visszafizetését kéri, akkor hibát jelez. Nem tudok rájönni, mit kell jelölni, ha postán szeretné visszakapni.  Lehet egyáltalán ?

A 16. oldalon én csak a D-be gondoltam beírni az összeget, mínusz előjellel, mivel kötelezettség csökkenése lesz.

Én egy teljesen új bevallást készítettem a helyes adatokkal, + a 16. oldal.

emzéperix
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am


Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég

cron