Adófórum

Adózási és számviteli információk

május 20 előtti SZJA ellenőrzés

SzJA

május 20 előtti SZJA ellenőrzés

HozzászólásSzerző: kovacs.attilane » csüt. ápr. 15, 2010 6:01 pm

kösz
kovacs.attilane
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

május 20 előtti SZJA ellenőrzés

HozzászólásSzerző: Bakosné » csüt. máj. 06, 2010 8:15 pm

Sziasztok!

Nekem is van tapasztalatom, kettő is.

Az egyikből kimaradt a visszavásárolt életbiztositás miatt visszafizetendő 3 évi kedvezmény (nem szólt róla az ügyfél, nem hozott róla papírt, hogy ilyen volt. Behívták, büntetés 15 ezer Ft.

Másik esetben a munkáltatónál maradt az OEP-s igazolás, kimaradt a bevallásából, (valaki szivességből megcsinálta neki), még nem hívták be amikor megcsináltam az önellenőrzést, elpostázta, befizette rögtön amit be kellett, szinte egyidőben azzal, hogy az APEH utalt, így nem volt adóhátralék. Az APEH behívta, megnézte, megiratott egy 17-est, mert rossz csekken adta fel, (EHO-son) és majd feldolgozza május 20 után az önellenőrzést. A 17-est nem dolgozták fel, mert be van adva önellenőrzés, le kellett írni mindent, és hogy miért történt az önellenőrzés, de büntit nem szabtak ki.

Ugyhogy én azt tanácsolom másnak is, hogy mielőbb küldje el az önellenőrzést, és fizesse be a különbözetet.

Sajnos kedves kérdező az esetedben már elkéstünk, de talán másoknak hasznára lesz a hozzászólásom.

Üdv. Márti

Bakosné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

május 20 előtti SZJA ellenőrzés

HozzászólásSzerző: kovacs.attilane » kedd aug. 03, 2010 6:39 am

Sziasztok!

10% volt a bírság. Úgy gondolom tűrhető, de nem örülök neki. Kifizettem, örülök, hogy túl vagyok rajta.

Ildi

kovacs.attilane
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

május 20 előtti SZJA ellenőrzés

HozzászólásSzerző: kovalkata » kedd aug. 03, 2010 6:45 am

Szia Ildi!

Igazad van. Tulajdonképpen lehettek volna szemetebbek, de lehettek volna elnézőbbek is. Megértem hogy nem örülsz, az ember még egy fillér bírságnak sem örül. De tényleg az a lényeg, hogy túl vagy rajta, és a körülményekhez képest a jobbik irányban alakultak a dolgok.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Előző

Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég