Adófórum

Adózási és számviteli információk

Főkönyvi kivonatból SZJA bevallás.

SzJA

Főkönyvi kivonatból SZJA bevallás.

HozzászólásSzerző: canada1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

EV jövedéki termék forgalmazása miatt év közben kettős könyvvitelre kötelezett. Az éves SZJA bevallás elkészítésekor szükséges korrekciók /bevétel vagy árbevétel, kiadás vagy költség, szállítók-vevők, a ki nem egyenlített 46 és 47-es számlákról nem is beszélve/ elvégzése nehézséget okoz. Jártas valaki ebben a témában ? Esetleg találhatok ehhez szakirodalmat ?

Sűrgős segítségre lenne szükségem. Előre köszönöm. Szabó Gáborné

 

canada1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Főkönyvi kivonatból SZJA bevallás.

HozzászólásSzerző: adotanacs » szer. márc. 14, 2007 9:25 am

Szia! Hogy forgalmazza a jöv. terméket?
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Főkönyvi kivonatból SZJA bevallás.

HozzászólásSzerző: canada1 » szer. márc. 14, 2007 11:21 am

Üzemanyagtöltő állomást üzemeltet.
canada1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Főkönyvi kivonatból SZJA bevallás.

HozzászólásSzerző: Rózsa72 » szer. márc. 14, 2007 12:16 pm

sziasztok!

 

Én ezt egy picit nem értem!

 

Pár éve nálam olyan volt aki egyszeresről kettősre tért át évközben.

Az egyszeres könyvelést totál le kellett zárni, mindenféle záró bevalláskokkal! Ezek alapján kellett a kettőst nyitni és a kettősről is leadni évzáráskor a megfelelő bevallásokat! Van egy egyszerest záró Beszámoló is ilyen esetekre -vagyis volt- Tehát 2 időszak bevallását kell leadni -- ez 3 éve volt nálam, sajnos abban nem tudok segíteni ezek most mik --. de régen így működött!

 ildikó

ildiko

Rózsa72
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Főkönyvi kivonatból SZJA bevallás.

HozzászólásSzerző: gerine » szer. márc. 14, 2007 12:18 pm

Sziasztok. Szerintem mindegy mit forgalmaz, de az egyéni vállalkozó nem vezethet kettős könyvvitelt, nem vonatkozhat rá a számviteli törvény. Ezért értelmetlen az egész, mert vagy számviteli és tao, de csak gazdasági társaságnál, vagy  egyéni vállalkozó, de akkor egyszeres és szja . Alapítson Bt-t, akkor tiszta a kettős. üdv. Geriné

 

gerine
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Főkönyvi kivonatból SZJA bevallás.

HozzászólásSzerző: gerine » szer. márc. 14, 2007 12:19 pm

Szerintem ez évekkel ezelőtt lehetett, amikor az ev. még választhatott kettőst, de pár éve már nem is választhat, kizárja a számviteli tv.Geriné
gerine
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Főkönyvi kivonatból SZJA bevallás.

HozzászólásSzerző: canada1 » szer. márc. 14, 2007 12:32 pm

Egyéni vállalkozóra csak az SZJA törvény vonatkozik. Adóbevallását pénzforgalmi szemléletben kell elkészíteni. Év közben marad a kettős könyvvitel. Év végén a főkönyvi kivonat tartalmazza a követeléseket és a kötelezettségeket is. Ebből kellene valamit kihámozni. Pl.:

Bevételek főkönyvi kivonat alapján(9+467)+Előző évi korrekció-Pénzügyileg rendezetlen tételek(követelések)=bevételek

Költségek főkönyvi kivonat alapján(5+466)+Ráfordítások főkönyvi kivonat alapján(8+466)+Előző évi korrekció visszavezetése-Pénzügyileg nem rendezett tételek=Kiadások

A kiadás oldalon vesztem el. Mi van az ÉCS-ve? Mi van a 468 egyenlegével? Mi van a 46-47 egyenlegével, visszafelé hogy kell számolni?  (100 Ft-os TB tartozás /29,5 % *21% - ez lenne az alap számítás, de nem tiszta sor)

 

canada1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Főkönyvi kivonatból SZJA bevallás.

HozzászólásSzerző: Rózsa72 » szer. márc. 14, 2007 12:33 pm

Jó pár éve volt már, de így működött.Azóta is működik a társaság kettősként.Ezért magát a feltett kérdést nem értem.

ildiko

Rózsa72
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Főkönyvi kivonatból SZJA bevallás.

HozzászólásSzerző: winzol » szer. márc. 14, 2007 2:59 pm

 Valóban volt ilyen 1994.01.01-től az első jöv. tv. megjelenésekor, a szeszfőzdékre vonatkozott és benzinkutakra, egyéni váll-nak is. Tudomásom szerint az eváll 1997.01.01-től kikerült az SZT hatálya alól, de a kettős kv-telt akkor a jöv tv. írta elő,nem az SZT. Azt nézzétek meg hogy a jöv. TV tesz e említést a kv kötelezettségről és a vita eldől.Ha nem tesz kikötést a kv. mikéntjére akkor csak egyszeres lehet a könyvvezetés az egyéni váll-nál. Winzol
winzol
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég

cron