Adófórum

Adózási és számviteli információk

Tételes egészségügyi hozzájárulás

SzJA

Tételes egészségügyi hozzájárulás

HozzászólásSzerző: nuci » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Legyetek szívesek, világosítsatok fel egy engem érdeklő témában!

Egy nagy vállalatnál dolgozom. Az M30-as igazoláson a befizetett tételes egészségügyi hozzájárulás sorban 17160 Ft szerepel. 12 hónapit dolgoztam a cégnél, azaz egész évben. Ez az érték nem havi 1950 Ft? Némely kollégámat megkérdeztem, nekik általában 23.400 Ft-ot szerepeltetnek, de van akinél ez az összeg kevesebb. Miért van ez?

Ezt a tényt figyelembe kell venni az adóbevallás készítésénél? Ha igen, hogyan, hol kell szerepeltetni?

Köszönöm a válaszaitokat!

nuci
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Tételes egészségügyi hozzájárulás

HozzászólásSzerző: garbo50 » szer. márc. 24, 2010 5:02 pm

Nem voltál táppénzen? Az összeg 8 hónap 1950-el és 24 nap napi 65 Ft-al. Az így kieső időkre nincs fizetési kötelezettség
garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Tételes egészségügyi hozzájárulás

HozzászólásSzerző: csovacs » szer. márc. 24, 2010 7:03 pm

Szia.

Mivel az eho 65Ft/nap átlag 30 napos hónapokra számolva, azt jelenti a 17160 Ft eho, hogy ha napi 8 órában dolgoztál, akkor 264 (+-1,2) napot voltál dolgozni munkaszüneti napokkal együtt. Az is igaz, amit az előttem szóló írt, tehát ha betegszabadságon, táppénzen is voltál, akkor csökkenhet az éves összeg. A másik oka a kevesebb eho-nak az, hogy nem 8 órára voltál bejelentve, vagy nem voltál egész évbven bejelentve a munkahelyeden.  Tehát a pontos válaszhoz tudni kellene még ezeket is. ( Egyébként ha nem vagy személyesen közreműködő tag vagy beltag egy vállalkozásban, akkor nem kell tenned ezzel az ehoval semmit az adóbevallásodban)

 Ilona

csovacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Tételes egészségügyi hozzájárulás

HozzászólásSzerző: nuci » szomb. márc. 27, 2010 3:40 pm

Sziasztok!

 

Tényleg voltam táppénzen és 8 órás vagyok.

Köszönöm a válaszaitokat!

nuci
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am


Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég