Adófórum

Adózási és számviteli információk

11 % os EHO

SzJA

11 % os EHO

HozzászólásSzerző: garbo50 » csüt. márc. 11, 2010 3:12 pm

Az igazság az,(odaát van) hogy ezt sárga hibaként valóban kihozza, de mint tudjuk a sárga hiba csak felhívja a figyelmünket, hogy ott is, és azután is kellene valamit számolnunk, hátha nem tudatosan nem írtunk ide.

A lényeg az, hogy te mint családi gazdálkodó csak a 12-es lapon számoltál  el, a járulékokat is csak, mint családi gazdálkodó, vagy a minimálbér, vagy a többi lehetőség egyike után ( 20%.....stb) fizetted meg. Nincs a 13-as lapon elszámolásod, és itt a költségek között járulék érték. Akkor levonható. 

 

Őstermelőknél egyértelmű, itt azonban valóban lehet dilemmázni rajta, mert a családi gazdálkodó annak idején vállalkozói igazolványt kellett váltson, ennek ellenére őstermelőként adózik, de hogy a járulékait mint őstermelő, vagy vállalkozó fizeti e, hát ez a kérdés? A nagyobb kérdés, hogy akkor ez is levonható e?  Ezt én is kutattam, de sajnos egyértelműen erre nem találtam megoldást.

 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

11 % os EHO

HozzászólásSzerző: kohnmari » csüt. márc. 11, 2010 3:20 pm

Sziasztok!

Szerintem az a magyarázata ennek a levonhatóságnak, hogy csak az után a jövedelemrész után fizesse meg a 11 %-os ehot, amit nem járulékozott le. A figyelmeztetésnek csak annyi szerepe lehet, hogy ellenőrizzem, hogy tényleg így akartam csinálni. Nekem sok ilyen bevallásom ment már el, semmi gond nem volt vele.

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Előző

Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég