Adófórum

Adózási és számviteli információk

most már végképp semmit sem értek

SzJA

most már végképp semmit sem értek

HozzászólásSzerző: Rowan1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok,

02.24-én elküldtem a 0953 bevallásomat.

03.05-én küldtem egy helyesbítést, met a 06-01 lapot rosszul töltöttem.

05.06-án kaptam egy felhívást hiánypótlásra, csupa olyan sorokra hivatkozva, amelyekbe írni nem tudok, valamelyik másik lapról kerültek az adatok átvezetésre. Mivel úgy láttam, hogy ha azt akarom, hogy a kérdéses sorok kitöltöttek legyenek, akkor az egész bevallást töltenem kell, csináltam egy másolatot, átjavítottam a 06-01 lapot. Beírtam a javítani kívánt nyomtatvány vonalkódját, erre ma ezt kaptam:

Hibakód Hibaüzenet
d001 Duplaság (erre az idoszakra már érkezett be alapbevallása). A bizonylat hivatalból
elintézve az adózónak teendoje nincsen.
Továbbá tájékoztatjuk, hogy a 0953. számú bevallását az érdemi (szám)adatok rögzítése nélkül
irattárba helyeztük.

Most aztán halvány fogalmam nincs arról, hogy javították-e a 06-01 lapomat?

Akkor most szerintük eleget tettem a javításnak vagy nem?

Andrea

Rowan1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

most már végképp semmit sem értek

HozzászólásSzerző: Rowan1 » kedd márc. 09, 2010 8:47 am

Miért írják azt, hogy duplaság, ha rajt van a javítani kívánt bevallás vonalkódja????
Rowan1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

most már végképp semmit sem értek

HozzászólásSzerző: zspotorke » kedd márc. 09, 2010 9:01 am

Szia!

Szerintem az az alapvető gond, hogy a bevallási határidő lejárta előtt nem lehet önellenőrizni. Természetesen ha Ev vagy, akkor nem ez a hiba. Alegrövidebb út, ha felhívod őket.

P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

most már végképp semmit sem értek

HozzászólásSzerző: vib2 » kedd márc. 09, 2010 9:08 am

Szia!

Az hogy a javitás meg van  0601 oldalon ebből nem derül ki csak ha felhivod Őket.

vib2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

most már végképp semmit sem értek

HozzászólásSzerző: Rowan1 » kedd márc. 09, 2010 9:14 am

Ev vagyok, úgyhogy nem ez lehet a gond.
Rowan1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

most már végképp semmit sem értek

HozzászólásSzerző: melcsi62 » kedd márc. 09, 2010 10:32 am

Szia!  nem ismerve pontosan a történéseket és azt sem, hogy amit "helyesbíteni akartál" az  eredményezett-e olyan különbséget, (adókül) , aminek okán nem mehet simán helyesbítés csak önellenőrzés..

De a tippem: Ha adózói helyesbítés van (tehát olyan, amit Te tártál fel és nem jár önellenőrzéssel,( mert nem keletkeztet adó különbözetet), akkor arra nem lehet írni semmi féle vonalkódot...  mert a javitó vonalkoód csak akkor szerepeltethető, ha APEH által reklamált dologról van szó és felszólít javításra..

Téged nem szólította meg ezek szerint először javításra.. tehát a vonalkóddal beküldött "javító" bevallásod az feldolgozás nélküli lett.. (mert nem javítás!)    Az alapbevallásodat (legelőször küldöttet) feldolgozták, a javítókóddal küldöttet nem..   Így az alapbevallásod, amit feldolgoztak az továbbra is hibás:  akkor vagy beadod rá a helyesbítést (mindenféle vonalkód szerepeltetés nélkül és jeezve, hogy adózói heyesbítés),  vagy, ha adó különbözetet is keletkeztet, akkor az önellenőrzést adod be (jelölve, hogy önellenőrzés, esedékesség..)

Üdv.

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

most már végképp semmit sem értek

HozzászólásSzerző: Rowan1 » kedd márc. 09, 2010 11:04 am

Melcsi, addig jó, hogy helyesbítés és nem önellenőrzés.

Igen, felszólítottak a helyesbítés javítására.

Beszéltem az apehhal, megvan a hiba is.

A hülye sajnos én vagyok, mert miután hosszasan szemeztem a vonalkóddal és nagyon gondosan pötyögtettem a laptopon, csak éppen valószínű, hogy előtte nem katt. oda az egérrel :((

utána meg elkerülte a figyelmemet, nem ellenőriztem.

Mondjuk az még mindig nem világos, hogy azt mondta a nő, hogy ha újra beadom, akkor jelöljem H betűvel, hogy helyesbítés. Én itt nem találok H betűt, az adózói javítással, helyesbítéssel érintett bevallás típusánál a nyomtatványok számai vannak.

Tehát most keresek egy elveszett H betűt :))

ha valaki megtalálja, akkor írja meg nekem légyszi, hogy hol van!

Andrea

 

Rowan1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

most már végképp semmit sem értek

HozzászólásSzerző: Nyerkiné » kedd márc. 09, 2010 11:18 am

Most megnéztem, szerintem ne H betűt keress, hanem a borító lapon a C mezőben válaszd ki az adózói javítás, önellenőrzésnél a 0953-as nyomtatványt.
Nyerkiné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

most már végképp semmit sem értek

HozzászólásSzerző: melcsi62 » kedd márc. 09, 2010 11:19 am

Szia!  nem találsz H betűt, mert vagy a "helyesbítés,javítás"- típusnál töltöd a a bevallás számát 0953,  vagy az önellenőrzés típusnál írod be, hogy 0953 és írod az önell.esedékességét..

Ha a helyesb/javítás-hoz írod a bevallás számát, akkor ha csak helyesbítés, akkor ennyi,  ha javítás, akkor még írod a javítós vonalkódot is a jobb felső sarokba.

A 0953-ra nem tettek olyan betűjelzéses bevallás típust, mint a többi fajta bevallásra, tehát H betűt, vagy Ö betúűt, stb. nem keressél tovább..

Üdv.

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

most már végképp semmit sem értek

HozzászólásSzerző: Rowan1 » kedd márc. 09, 2010 11:22 am

Köszi,

én is így gondoltam, csak gondoltam apeh ügyintéző mégiscsak jobban tudja

már komolyan kezdtem kételkedni az épelméjűségemben :))

Andrea

Rowan1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am


Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég