Adófórum

Adózási és számviteli információk

Ev bérbeadása

SzJA

Ev bérbeadása

HozzászólásSzerző: nemvica1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Kaptam egy anyagot: egyéni vállalkozó (adószáma szerepel a számlán)  ingatlan bérbeadásról állitott ki számlákat, de van egy kifizetői igazolás is a bérbevevő Kft-től, hogy a 25% forrádadót levonták. (a forrásadó alapja egyezik a számlák összegével)

Az EV nyugdijas, a bérbeadáson kivül más vállalkozói jövedelme nincs.

Mint egyéni vállalkozó elkülönülten adózó jövedelemként elszámolhatja a bérbeadást?

Köszi

nemvica1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Ev bérbeadása

HozzászólásSzerző: adotanacs » szer. feb. 24, 2010 10:41 am

Szia! Ha az egyéni vállalkozó magánszemélyként bérbeadó, akkor nem kap másik adószámot. Ha a  bérbeadás számlájára nem írja rá a váll.ig.számát, akkor a bérbevevő tudja hogy nem vállalkozónak fizette a bérleti dijat, hanem magánszemélynek.

Elsősorban azt deritsd ki, hogy a bérbeadási tevékenység benne van-e a vállalkozói igazolványában.Vállalkozóként csak vállalkozói jövedelemként számolhat el. Üdv. Ani

adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Ev bérbeadása

HozzászólásSzerző: nmrozika » szer. feb. 24, 2010 10:44 am

Biztos, hogy egyéni vállalkozó? Benne van az igazolványban feltüntetett tevékenységek között a bérbeadás? Ha vállalkozó, és bennevan a bérbeadás,  akkor a számlán szerepeltetnie kellett volna a vállalkozói igazolványa számát, nemcsak az adószámát és akkor nem vont volna tőle 25%-ot a kifizető. Szerintem nem vallhatja be elkülönülten, a 0953-13-as lapjain le kell vezetni a bevételt, költségekeket stb. a jövedelmet vagy kiveszi (kivette és 0958-at is nyújtott be) kivétként, vagy osztalék adósan adózza le. A levont 25%-ot a C lapon tünteted fel, mint a kifizetők által levont forrásadót.

Ha csak adószámos magánszemély, akkor csak az adószámát kellett ráírni és akkor jól van levonva a 25%, a 0953-05-ön az elkülönülten adózó jövedelmeknél kell bevallani, és a C lapon feltüntetni a levont adót.

nmrozika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Ev bérbeadása

HozzászólásSzerző: nemvica1 » szer. feb. 24, 2010 11:42 am

Sziasztok!

Utána néztem, benne van a vállalkozói tevékenységei között (lakásbérbeadás, albérlet), de a számlákon a vállalkozói igazolvány száma nincs feltüntetve.

Akkor a vállalkozói jövedelmes lapokon valljam, és adóztassam, és a kifizetők által levont sorba irjam be  a 25% forrásadót?

nemvica1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Ev bérbeadása

HozzászólásSzerző: adotanacs » szer. feb. 24, 2010 6:16 pm

Szia! A baj az, hogy a kifizető bevallotta a 08-ason és igy nem fog egyezni az APEH-nál.

Szerintem is  mindenképpen vállalkozói bevételként kell elszámolni, a levont forrásadót is feltüntetve.

 Legfeljebb kiszúrják hogy a forrásadónak nincs jövedelemalapja, akkor meg lehet magyarázni. .Üdv. Ani

adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég