Adófórum

Adózási és számviteli információk

értékcsökkenés

SzJA

értékcsökkenés

HozzászólásSzerző: szivarvanym » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves segitőm!

Egyéni vállalkozóként ebben az évben kb bruttó 3 mill. Ft beruházást tervezek. Lakóházamnál jelenleg is folyik vegyiáru csomagolás ezt a tevékenységet bővíteném egy uj épülettel. és berendezéseivel ami a tevékenységhez tartozik. Az értékcsökkenést külön kell elszámolnom az épületre és a berendezési tárgyakra? Vagy ha azok egyedi értéke a 100000 Ft-ot nem haladja meg akkor egy összegben leírhatom költségnek? És ha a vállalkozó aki építi kulcsrakészre az épületet tételesen adja meg a számlát akkor azt hogy kell elszámolnom  Nem volt még ilyen beruházásom ezért nem tudom az értékcsökkenést hogy kell elszámolni.?

Még egy kérdés most a családi ház kazánjáról megy a műhelyben a fútés a gázszámla 1/5 részét számolom el. Ha az uj épületben külön vezetem oda a gázat, de nem vezetek be uj bekötést, akkor azt állítólag nem számolhatom el költségnek. Erre tud valaki válaszolni.?

Köszönöm előre is Zsuzsa 

szivarvanym
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

értékcsökkenés

HozzászólásSzerző: krisildi » csüt. feb. 18, 2010 10:10 pm

Szia! Szerintem az épületre és a berendezési tárgyakra mindenképp külön kell az écs-t elszámolni. A berendezéseknél, ha nincsenek egybeépítve akkor szerintem lehet a 100000-s szabályt alkalmazni.

A gáz esetében szerintem az épületnél lehet beszereltetni egy külön mérőt, amin pontosan látszik a fogyasztás és ennek megfelelően költségelhetsz. Én így gondolnám jónak.

krisildi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

értékcsökkenés

HozzászólásSzerző: Kardos.Judit » csüt. feb. 18, 2010 10:50 pm

Egy épületre valóban külön kell elszámolni az értékcsökkenést az szja tv .szerint. Az hogy hány számlából áll az épület bekerülési értéke teljesen mindegy, mert amíg nem készül el, addig befejezetlen beruházásként kell nyilvántartani, és minden ezzel kapcsolatos költséget össze kell adni. Aktiváláskor a teljes bekerülési értéken kell egyedileg nyilvántartásba venni a tárgyi eszközök között. A teljesen új épületre, amely gazdasági célokat szolgál kisvállalkozói kedvezmény érvényesíthető (adócsökkenés).

A tárgyi eszközöket egyedileg kell elbírálni, és a vállalkozó döntése alapján a 100.000 Ft alatti eszközök értékcsökkenése egyösszegben elszámolható . A teljesen új, a vállalkozást közvetlenül szolgáló eszközökre szintén igénybe lehet venni a kisvállalkozói kedvezményt.

Üdv: KJ.

Kardos.Judit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

értékcsökkenés

HozzászólásSzerző: szivarvanym » pén. feb. 19, 2010 8:33 pm

Köszönöm válaszotokat.Zsuzsa
szivarvanym
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am


Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég