Adófórum

Adózási és számviteli információk

Gépkocsi költségtérítés

SzJA

Gépkocsi költségtérítés

HozzászólásSzerző: emzéperix » pén. ápr. 30, 2010 5:40 am

Igazán örülök, hogy tudtam segíteni. Sztem. is legyél büszke!

Szép Napot Neked is.

emzéperix
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Gépkocsi költségtérítés

HozzászólásSzerző: violtrue » csüt. júl. 08, 2010 12:30 pm

Sziasztok ismét!

 

Úgy néz ki most sikerült pontot tenni a költségtérítéses ügyemmel kapcsolatban!

A munkahelyen felhívták a figyelmemet a korm.rendelet mellett egy bizonyos 4/1997 (II.28) TNM rendeletre, amelyben az alábbi van lefektetve: 

"... (3)  A munkába járáshoz a Hivatal a magánszemélyek jövedelemadójáról szóló törvényben foglalt, a saját gépjárművel történő munkába járás költségtérítése címén elszámolható összeggel azonos költségtérítést ad, amennyiben a ht. állomány tagja a saját tulajdonú gépjárművét használja munkába járáshoz.
... (5) Saját tulajdonú gépjármű alatt a ht. állomány tagja vagy házastársa (élettársa) tulajdonában vagy üzemeltetésében lévő gépjárművet kell érteni.
    (6)  Munkába járás címén költségtérítésre nem jogosult az, aki a szolgálati helyén lakhatási lehetőséggel (bérelt, szolgálati vagy magántulajdonú lakás stb.) rendelkezik, és azt szolgálati érdekkel nem indokolható okból nem veszi igénybe. A szolgálati érdek megállapítására az állományilletékes parancsnok jogosult."


Azt hiszem ez így már teljesen egyértelmű.

De ezt nem feltétlenül kell minden személynek magára vennie, hiszen ez a rendelet a Polgári nemzetbiztonsági szolgálatok hiv.állományú tagjaira vonatkozik.

Ahhoz nem értek, hogy egy magasabb szintű Korm.rendeletet milyen formában, módon egészíthet ki egy miniszteri rendelet?! De ez van.

Csak azt nem értem akkor mi van, ha szervízbe kerül az autó, és a családban csak az az egy van.

Gondolom erre hivatkozva nem vagyok mentesítve a munkahelyen való napi megjelenésem kötelezettsége alól. - munkarend miatt nem tudok igénybe venni tömegközlekedést. 100 km a távolság.  De a munkáltatónak attól még él a költségtérítés fizetésének kötelezettsége!!!!!    Akkor ezt mi-ki szabályozza?

Érdekes ez a rendszer.....

További szép napot

üdv.: Viola

violtrue
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Előző

Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég