Adófórum

Adózási és számviteli információk

No, akkor számolhatunk újra...

SzJA

No, akkor számolhatunk újra...

HozzászólásSzerző: szedlacsek » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Az Alkotmánybíróság (Ab) december 15-én elfogadott határozatában alkotmányelle­nesnek nyilvánította a családi pótlék adózásnál való figyelembe vételét előíró rendel­kezéseket, és azokat visszamenőleges hatállyal megsemmisítette. A személyi jövede­lemadó törvény szeptember 1-jétől hatályos rendelkezé­sei szerint a családi pótlék adómentes jövedelemből adóterhet nem viselő járandó­sággá vált. Eszerint a gyerme­ket együtt nevelő szülők adóalapjába a családi pótlék összegének felét-felét be kell számítani, függetlenül attól, hogy a családi pótlékot melyik szülőnek folyósítja az állam. Az Ab szerint az a szabály, amely a családi pótlék felett rendelkezési jogot nem szerző szülőnél is jövedelemnek tekinti a családi pótlék felét, az arányos köztehervi­selés elvét sérti, mert ténylegesen nem megszerzett jövedelem adózására vonatkozik.
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

No, akkor számolhatunk újra...

HozzászólásSzerző: szedlacsek » kedd dec. 15, 2009 3:37 pm

Itt a teljes szöveg:

 

http://mkab.hu/content/hu/frisshat/08060904.htm

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

No, akkor számolhatunk újra...

HozzászólásSzerző: melcsi62 » kedd dec. 15, 2009 3:56 pm

Szia! A teljes cikket nem láttam... de nem azért a 10-20 fillérért.. a gyermekét egyedül nevelő szülő esetében csak a casaládi pótlékot kapó szülő-nél kellett számolni a családi pótlék 50%-ával..  És az elvált házastársnak, akinél nincs ott a gyerek, annál nem kellett az 50%-kal számolni...  /Vagy én értelmeztem szeptembertől rosszul??/  Üdv.
melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

No, akkor számolhatunk újra...

HozzászólásSzerző: szedlacsek » kedd dec. 15, 2009 3:57 pm

Jól értelmezted. De most lehet mindent visszacsinálni.... Szerencsémre az én bérprogramomból csak a törzsbe felvitt csp-t kell 0-áznom,az SZJA-előleget decemberre újra fogja számolni... :)
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

No, akkor számolhatunk újra...

HozzászólásSzerző: validitas » kedd dec. 15, 2009 4:04 pm

Sziasztok!

Milyen érdekes ez az Alkotmánybíróság! A csp-nél az indok az alkotmányellenességre: ténylegesen nem megszerzett jövedelmet adóztat.

No, és kérdem én, mi van az adóalap-kiegészítéssel? Az a 27% is ténylegesen nem megszerzett jövedelem!

Nem lehet beadni újra az AB-hez, hogy nyilvánítsák alkotmányellenesnek? Mert így nekem a "van rajta sapka, nincs rajta sapka" esetének tűnik az egész.

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

No, akkor számolhatunk újra...

HozzászólásSzerző: szedlacsek » kedd dec. 15, 2009 4:12 pm

Az a 27 % tényleg csak technikai kérdés. Szerintem. Az AB szerint addig nincs vele gond, amíg év közben nem emelik a járulékkulcsokat, azaz a 27 % az 27 % marad. Akkor ugyanis azonnal alkotmányellenessé válik.  Én másban látom ennek a mai döntésnek a folytatását: a piaci keresetnél, mint adó- és járulékkalapnál... Az is ott van még az asztalukon...
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

No, akkor számolhatunk újra...

HozzászólásSzerző: Kardos.Judit » kedd dec. 15, 2009 4:21 pm

Egyszerűen felháborító az egész kisvállalkozókat sújtó adórendszer ! Sokkal több lesz az adójuk és a kiskapukat is bezárták. A BKV-nál rengeteg kapu van....

A családi pótlék agyrém szerencsére akkor rendeződött. Mi lesz a sok nyilatkozattal ? Erdőket írtunk ki a sok "papír alapú " nyilatkozatért.

A 27 %-ra a vállalkozóim csak néznek, aztán mérgelődnek. Én meg feszengek, mert nem tudom normálisan elmagyarázni, hogy miért ?

KJ.

 

Kardos.Judit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

No, akkor számolhatunk újra...

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » kedd dec. 15, 2009 4:23 pm

Mi lesz azokkal, akik azért kaptak kevesebb táppénzt, mert nem adták le a nyilatkozatot az OEP-nek?

Ők már csak jövőre fogják visszakapni a pénzt?

nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

No, akkor számolhatunk újra...

HozzászólásSzerző: szedlacsek » kedd dec. 15, 2009 4:23 pm

A 27 %-ra viszonylag egyszerű a magyarázat a vállalkozónak: Január 01-től nem 18 % az adója, hanem majdnem 22 %. Azaz: emelték az adóját.  A járulékalapot nem tudom értelmesen elmondani nekik...
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

No, akkor számolhatunk újra...

HozzászólásSzerző: szedlacsek » kedd dec. 15, 2009 4:23 pm

Igen.
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Következő

Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég

cron