Oldal: 1 / 1

Egyéni ügyvéd ingatlan bérbeadása

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 01, 1970 1:00 am
Szerző: adotanacs
Sziasztok! Egyéni ügyvéd vállalkozóként adózik, de nincs vállalkozói igazolványa. Ha ő bérbe szeretne adni ingatlant 2010-től, de nem magánszemélyként, akkor vállalkozói igazolványt vált? /vagy ami jövőre lesz helyette/Szerintetek mit kell tennie? Köszi Ani

Egyéni ügyvéd ingatlan bérbeadása

HozzászólásElküldve: hétf. dec. 14, 2009 10:46 pm
Szerző: Napraforgó

Szia Ani!

Nem értem..."vállalkozóként adózik, de nincs vállalkozói igazolványa...?" (adószámos magánszemély?)

Ha nem magánszemélyként akar bérbe adni, akkor kell a váll. igazolvány, vagy magánszemélyként  a bérleti "tevékenységet" be kell jelenteni (talán a T101-en). De  Te ezt jobban tudod! vagy az ügyvédnek legalábbis tudnia kéne legalább a §-t...

Hogy mi lesz jövöre? Remélem változás.... Üdv.


Egyéni ügyvéd ingatlan bérbeadása

HozzászólásElküldve: hétf. dec. 14, 2009 10:58 pm
Szerző: adotanacs

Szia Erzsi! Az egyéni ügyvédnek nincs vállalkozói igazolványa, de az adózása teljesen olyan mint az egyéni vállalkozónak. Kamarai regisztrációja van, de az APEH-hez is be kellett jelentkezni.

Ingatlan bérbeadást is fel szeretnénk venni a tevékenységi körbe, csak nem tudom hogyan. Üdv. Ani


Egyéni ügyvéd ingatlan bérbeadása

HozzászólásElküldve: hétf. dec. 14, 2009 11:07 pm
Szerző: Napraforgó
Szia Ani! Ezt a kamarai tagságosdit nem ismerem...de az ingatlan bérbeadást  csak váll.ig. mellett tudnám elképzelni, ha az "EV-ra ?" vagy mire ? akarja a bevételt. Vajon mit mond az okmányiroda vagy az Apeh? (na ezzel nem sokat  segítettem...) Üdv.

Egyéni ügyvéd ingatlan bérbeadása

HozzászólásElküldve: hétf. dec. 14, 2009 11:38 pm
Szerző: melcsi62

Sziasztok!  Az egyéni ügyvéddel kapcsolatban a SZJA, TB,EVA szempontjából egyéni úgy kell eljárni, mintha egyéni vállalkozó lenne.., de nem válthat vállalkozói igazolványt, sem erre, sem pedig más tevékenységre, amit ev.igazolvány birtokában lehet gyakorolni..

Van az ügyvédekről szóló törvény, ami szerint:1998.Xi.tv. 

6. § (1) Az ügyvéd
a) nem állhat munkaviszonyban, szolgálati viszonyban, munkavégzési kötelezettséggel járó más jogviszonyban; nem lehet közalkalmazott, köztisztviselő, közjegyző és főállású polgármester,
b) nem végezhet személyes közreműködéssel vagy korlátlan anyagi felelősséggel járó vállalkozói tevékenységet.
(2) Nem esik az (1) bekezdés tilalma alá
a) a tudományos, művészeti és sporttevékenység,
b) az oktatói tevékenység,
c) a nem igazságügyi szakértői tevékenység,
d) a választottbírói tevékenység,
e) az országgyűlési, európai parlamenti, helyi önkormányzati képviselői jogviszony,
f) a munkaviszony nélküli igazgatósági és felügyelőbizottsági tagság,
g) a kuratóriumi tagság és tisztségviselés.
  
 -------------------  Az, hogy adószámos magánszemélyként ingatlan bérbeadással foglalkozhat-e azt nem tudom, de valóban ezt az ügyvédnek tudnia kellene.. (szerintem adószámos magánszemélyként lehet ilyen önálló tevékenysége)  Bejelentkezés a 'T101.

Ami biztos az, hogy az egyéni ügyvédnek nincs vállalkozói igazolványa és nem is lehet, tehát abba biztos, hogy nem lehet felvenni tevékenységi körnek, az ügyvédi tevékenységbe pedig nem tartozik bele az ingatlanbérbeadás.. (a cég székhely biztosítás az igen) , tehát külön, nem ev-ként kellene erre bejelentkeznie, ha egyébként ez a tevékenység számára az adótörvényeken kívüli más jogszabály szerint nem tiltott..  Üdv.


Egyéni ügyvéd ingatlan bérbeadása

HozzászólásElküldve: kedd dec. 15, 2009 8:50 am
Szerző: adotanacs

Sziasztok! Köszönöm Melcsi most már világos, hogy más tevékenységre nem lehet evállalkozó.A  szüleit  foglalkoztatja ez, Ő nem is tud róla,  mert most a szülők mint haszonélvezők a bérbeadók, de szeretnék ezt 2010-től neki átadni, mert Ő a tulajdonos.  Azért lett volna jó vállalkozóként bérbeadni, met 1mill.Ft feletti az összeg, és igy az EHO elkerülhető. Na meg pár éve működő ügyvéd, akinek jól jönne a + bevétel. Igy semmiképpen nem célszerű átadni, mert a szűlő egyéni vállalkozóként adja  bérbe.

Üdv. Ani