Adófórum

Adózási és számviteli információk

Fiatal agrárgazda támogatás

SzJA

Fiatal agrárgazda támogatás

HozzászólásSzerző: adotanacs » vas. nov. 29, 2009 7:12 am

Megpróbálok elérni Neked valakit, aki ebben profi, hogy nézzen rá a kérdésedre, ha lesz ideje.

Előre kiutalt támogatásom még nem volt, de igy tartom logikusnak ahogy leírtam,

adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Fiatal agrárgazda támogatás

HozzászólásSzerző: jános123 » vas. nov. 29, 2009 7:39 am

Szia Ani!

Előre is köszönöm a segítségedet a Kollégáddal kapcsolatosan. Ha, esetleg megírnád a nevét én is megpróbálnám megkérdezni. Köszönöm szépen a Te válaszodat is. Ha, jól értem az szja beidézett részlete olyan költségnek el nem számolható kiadásról szól amelyet nem igényelhetek vissza. pl.: most nem jut eszembe egysem, de ha így van akkor talán értem.

Szeretném még kikérni a vélemyényed és a többi fórumozó véleményét is az alábbi kérdéssel kapcsolatban:

Ha, a fenti támogatásból a fenti példa szerint gépet vásárol (előre kiutalt támogatás 10mFt, 6+Á=7,2 a gép), de az önerő csak 2,5 mFt a többi zártvégű pénzügyi lizing, vagy hitel, mennyi támogatást kell beállítanom bevételbe és mennyi költség számolható el a bevétellel szemben. A lizing által kiadott igazoláson az szerepel, hogy a befizetett 2,5 mFt önerő tartalmazza a számla végösszegében szereplő teljes ÁFA-t (1,2 mFt).

A másik esetem annyiban tér el, hogy a támogatást utólag utalták ki. Tehát megtörtént a gép vásárlás 6+Á=7,2-ért, befizetett 2,5 önerőt, amely tartalmazza a teljes áfa-t. Aktíválta az eszközt, majd kapott 4 mFt támogatást. Elszámolhatom a 4mFt támogatást bevételként és vele szemben 4mFt écs-t, vagy figyelnem kell, hogy hitelből történt a gépbeszerzés jelentős része. A törvény azt írja, hogy nem kell bevételként kezelnem és vele szemben nem számolhatok el a bevételként el nem számolt összeggel  megegyező összegű költséget. De, nekem van olyan esetem, hogy jobb lenne, ha elszámolnám bevételként és vele szemben a költséget is elszámolom (pl.: őstermelőnél) . Ha, azt írja hogy nem kell bevételként elszámolni, ez egy lehetőség vagy kötelező!

Köszönöm szépen, hogy foglalkoztok a problémámmal!

János

jános123
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Fiatal agrárgazda támogatás

HozzászólásSzerző: adotanacs » hétf. nov. 30, 2009 8:49 am

Szia János! Elnézést, de nem tudtam felvenni a kapcsolatot senkivel,  az előző kérdéseidre  pedig nem tudom a választ. Hátha erre jár egy mezőgazdaságis... Üdv. Ani 
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Fiatal agrárgazda támogatás

HozzászólásSzerző: Drea » hétf. nov. 30, 2009 10:36 am

Szia János!

Olvastad a támogatási szerződést,illetve a pályázati anyagot?Abban benne kellene lenni,hogy nettó,vagy bruttó a támogatás,és az már egy támpont.

 

Drea
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Fiatal agrárgazda támogatás

HozzászólásSzerző: escheuring@drotposta.hu » kedd jan. 26, 2010 12:47 pm

Fiatal mezőgazdasági termelők induló támogatásával kapcsolatosan merült fel néhány kérdésem. (A kérdések egymástól függetlenek, más-más esetre vonatkoznak !) 1, Az elnyert támogatási összeg költségnek nem minősülő kiadásokra is fordítható pl. termőföld vásárlásra.Az SZJA bevallásban a „normál esetben nem a költségek között szereplő” tételeket elszámolhatom-e a költségek között, akkora hányadban, amekkora része támogatásból került fedezésre?Vagy az SZJA tv. 19 § (2) bekezdés azt jelenti, hogy a termőföld beszerzési értéke nem lesz költség, de ekkorra részre jutó támogatásból származó bevételt be kell rakni az ezévi bevételek közé (s vele szemben nem lesz költség) ? 2,  Támogatásból megvalósított gépberuházások esetén, a gépeket egyösszegben elszámolhatom-e a beszerzés évében költségnek (100 %-ban támogatásból lett fínanszírozva) ? Vagy csak az ÉCS-nek megfelelő rész lesz az adott év költsége (és ennek megfelelően bevétele a támogatás) ? 3, A pályázaton nyert fiatal gazda egyéni vállalkozói igazolvány kiváltására kötelezett, adóznia ennek megfelelően kell.Járható-e az az út, hogy a „fiatal gazda” például az édesapjával egy családi gazdaságot alakít? A pályázatban vállalt mutatókat természetesen hozza, de adózni, már mint családi gazdálkodó adózna (így nem a vállalkozókra, hanem az őstermelőkre irányadó szabályok lépnének be pl. 40 % kistermelői ktg. ). Működhet-e ez az adózási mód?
escheuring@drotposta.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Előző

Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég