Adófórum

Adózási és számviteli információk

kivét vagy bér vagy vállalk.jöv?

SzJA

kivét vagy bér vagy vállalk.jöv?

HozzászólásSzerző: Cininéni » vas. feb. 25, 2007 7:39 pm

Szia Törpe!

Végre sikerült egy szép formában megszerkeszteni a kérdést.

Egyébként több mint egy hete tettem fel fórumra és azóta nem is érkezettt válasz.

A lényeg, hogy van egy főállású egyéni v. akinek az alkalmazottja egy nyugdijas, aki még egy rokona is, sőt a kiegészitős evás nyugdijas is a rokona, a pénz egy helyre megy, közös kasszába.

Tehát hol érdemes emelni a jövedelmet, hogy a főállásúnak, és az egész családnak több maradjon meg???

Ez volt a kérdés leg lényege.

Mivel lehet emelni főállású kivétjét is, alkalmazottét is, sőt evás kiegészitős is tud beszámlázni főállásúhoz.

És igen az egyéni vállalkozó ügyeskedik, mert éhen halna ha nem költségelné le, amit csak lehet, de mégis, ha egyszer ellenőrzik, akkor a jövedelme a kivét lesz és az év végén vállalkozói jövedelemként jelentkező összeg... mást nem mondhat, hogy hát kérem ezt is meg azt is leköltségeltem.

Tehát fontos a legalitás...

Egyébként köszönöm, hogy időt szántál rám és leírtad a véleményedet...Remélem nem bántottalak meg.

Cininéni
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

kivét vagy bér vagy vállalk.jöv?

HozzászólásSzerző: Törpe » kedd feb. 27, 2007 5:08 am

Egyáltalán nem bántottál meg!

Hát ez tényleg jó kérdés! Nyugdíjas alkalmazott után 4% term.eg.bizt és 8,5% nybizt-t kell már fizetni, plusz a 21% és az eho. De ugye ha az illető segítő családtag, akkor még szja-t is.

Ha a kieg. tev. e.v. beszámláz, neki abból "csak" szja-t kell fizetnie, ha saját vállalkozásában nem vesz ki jövedelmet.

A főállású egyéni vállalkozónak meg ugye a minálbér után fizetnie kell mindent.

 Így akkor talán az a legcélszerűbb, ha a nyugdíjas e.v. számláz, nem?

 

Törpe
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

kivét vagy bér vagy vállalk.jöv?

HozzászólásSzerző: adotanacs » kedd feb. 27, 2007 10:23 am

Szia Cininéni! Ne haragudj hogy nem "cuppantunk" rá a témára, de szerintem az  általad felsorolt jogviszonyokban az összehasonlitás  felesleges. Lehet hogy Te más okból közelitetted meg a témát, de szerintem egy egyéni vállalkozót hogy hasonlitsuk össze egy munkaviszonnyal. Lehet a számokkal játszani, de ha valaki vállalkozást indit, ha nem nyugdijas hiába ajánljuk neki, hogy az a legkedvezőbb.

Nem egészen értem a váll.jöv.szerinti adózási számitást. Ha 1200eFt jövedelemből indulsz ki, akkor volt vállalkozói kivét is? Mivel az osztalékot megbontod 25-35%-ra.

Én tehát ugy gondolom, hogy mindig az adott tevékenység és az ahhoz kapcsolódó személy ismeretében lehet számolni.

Bocs, remélem nem haragszol, de ez csak az én véleményem. Ani   

adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

kivét vagy bér vagy vállalk.jöv?

HozzászólásSzerző: Cininéni » szer. feb. 28, 2007 5:37 pm

Lehet, hogy kicsit félrekérdeztem? Ugyanis arról lenne szó, hogy az egyéni vállalkozó, a nyugdíjas alkalmazott és az evás nyugdijas kieg. is létezik és ők egy család tagjai. Tehát azon gondolkodtam, hogy az egyéni vállalkozó aki főállású és a nyugdijas az alkalmazottja az evás szintén másik nyugdijas pedig be tudna neki számlázni, hogyan járnának összességében jobban. Kinek emeljem meg bérét, esetleg a kivétet, esetleg a beszámlázást növeljem.
Cininéni
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Előző

Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron