Adófórum

Adózási és számviteli információk

Adóterhet nem viselő - szeptember

SzJA

Adóterhet nem viselő - szeptember

HozzászólásSzerző: katonaa@ks.hu » kedd szept. 29, 2009 4:51 am

Szia.

Ahogy Garbo írta, a sávos adóelőleg megállapításon kívül - a dolgozó írásbeli nyilatkozata alapján - lehet göngyölített módszer alapján is SZJA előleget vonni. És valóban, az SZJA törvény ben taglalt sávos vagy göngyölített módszertől is el lehet térni, olyan elszámolás technikát alkalmazva, amelyet az APEH - akár a kifizetőnek, akár a program készítő cégnek - engedélyezett, amennyiben azzal a módszerrel az éves SZJA kötelezettség az SZJA tv. 48.§-ban előírt módszerekhez képest pontosabban állapítható meg. Egy a bibi: gondolj bele abba, ha augusztusig sávos módszerrel számoltál, és szeptemberben akartok göngyölített (vagy egyéb) SZJA megállapítási módszerre áttérni... Hát, az évközi változtatást nem igen kezelik le a programok! Egyégként a HVG példájáról: nem ez az első mellé lövés a HVG különszámokban, az APEH honlapon megjelent írás pedig megint csak a nyilatkozattételi kötelezettségről szól, nem az adóelőleg levonás szabályiról. Mindenki maga dönti el, de én mindig inkább a jogszabályi szöveg alapján járok el, ha pedig az végképp értelmezhetetlen, kérek az APEH-től, OEP-től ÁFSZ-től ONYF-től szakmai véleményt. De nekem továbbra is az jön le az SZJA törvényből, amit fentebb írtam.

Üdv.: Ági

katonaa@ks.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Előző

Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron