Adófórum

Adózási és számviteli információk

Külföldről származó jutalék jövedelem

SzJA

Külföldről származó jutalék jövedelem

HozzászólásSzerző: csengocske » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Ha a magánszemély egy külföldi mlm rendszer, törzsvásárlói rendszer tagja, aki bankszámlájára külföldről jutalékot kap, hogyan kell adóznia Magyarországon?

Sávosan adózik ez a jövedelem is?

A jutalék mellett van bérjövedelme Magyarországon. Van-e SZJA-n túl EHO fizetési kötelezettsége, vagy egyéb kötelezettség?

csengocske
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Külföldről származó jutalék jövedelem

HozzászólásSzerző: szedlacsek » pén. aug. 28, 2009 10:07 am

Ez szerintem vállalkozási tevékenység. Vállalkozói SZJA szerint kellene adóznia. Szerintem.
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Külföldről származó jutalék jövedelem

HozzászólásSzerző: assi » pén. szept. 18, 2009 4:08 am

szia!

a külföldről származó jövedelemnél mindig a Magyarország és a külföldi ország között érvényben lévő kettős adóztatást elkerülő egyezmény előírása a mérvadó. Alapszabály az, hogy a belföldi illetőségűek Magyarországon a világjövedelmük után adóznak, de az egyezmény dönti el, hogy le kell-e vonni a külföldön megfizetett adót, vagy a hazai adó kiszámításánál az adóalapot mentesíteni kell a külföldről származó jövedelemrésszel.

az egyezmény alapján kétféle módszer lehet: mentesítés és beszámítás, ami eldönti, hogy hogyan kell megállapítani az adót itthon.

Ha megírod, hogy melyik országról van szó, akkor pontosabban is tudok segíteni!

Üdv. Zita

assi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Külföldről származó jutalék jövedelem

HozzászólásSzerző: Timci » szer. szept. 23, 2009 10:58 am

Sziasztok,

Nekem is lenne hasonló problémám. Az ügyfelem magán bankszámlájára alkalmanként átutalással kap max.150.000 Ft-nak megfelelő jövedelmet külföldről (web-fejlesztés), méghozzá a Kanári-szigetekről.

A kérdésem az lenne, hogy ezt az SZJA bevallásában lehet-e külföldi jövedelemként (adóterhet nem viselő...) figyelembe venni? A levont adóról nyilatkoznia kell a kifizetőnek, hogy ott a Kanári szigeteken megfizette utána?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv,

Timci

Timci
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Külföldről származó jutalék jövedelem

HozzászólásSzerző: szedlacsek » szer. szept. 23, 2009 11:06 am

Szerintem ez is magyar vállalkozói SZJA szerint adózik.... hacsak nem a kanári-szigeteken dolgozik az ügyfeled...
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Külföldről származó jutalék jövedelem

HozzászólásSzerző: Timci » csüt. szept. 24, 2009 4:54 pm

Hát nem külföldön dolgozik, hanem itthon... de nem akarja itthon leadózni, azonban valahogyan magyarázni kell a rendszeresen befutó átutalást.... ezért vagyok bajban! :-(

Mi van akkor, ha ajándékként kezeljük? Ha jól tudom az átutalással fizetett ajándék pénz, ha 150e Ft alatti, nem kell rá illetéket fizetni.

Timci
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Külföldről származó jutalék jövedelem

HozzászólásSzerző: szedlacsek » pén. szept. 25, 2009 4:31 am

Ez nem fog menni....
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron