Adófórum

Adózási és számviteli információk

önálló tev-ből származó jöv.ehó

SzJA

önálló tev-ből származó jöv.ehó

HozzászólásSzerző: bezi02 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Ha az őstermelő elmulasztotta kiváltani a 2008-évi betétlepját akkor csak önálló tev-ként vallhatja be a jövedelmét. Ezt itt ezen a fúrumon már tiztáztuk. Kérdésem még az, hogy kell e ehó-t fizetnie és mennyit?? Sürgős választ várok.
bezi02
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

önálló tev-ből származó jöv.ehó

HozzászólásSzerző: Napraforgó » kedd máj. 19, 2009 11:22 am

Szia! A jövedelem után 11% ehot kell fizetni, és a 09-es lapon vallani.

Igaz hogy "tisztáztuk", de mégsem olyan  egyszerű ez a kérdés.  Viszont az is kérdés, hogy a kifizető  (felvásárló) hogyan fizethette ki a "felvásárlási" jegyet, hiszen ha nem "élő" az ősterm.igazolvány, akkor már előre le kellett volna vonni, mert a kifizetőnek havonta kell jelentenie a 08-on (munkaviszonyosokkal egyszerre), hogy az őstemelőknek (név/szülnév/anyja neve/szüladatok/adóazonosító/adószám/őstermig.szám!!! feltüntetése mellett) mennyit fizetett ki, és mennyit vont le...???

Ugyanígy  kell  vallani a kifizetőnek, ha az őstermelő számlaadásra kötelezett. Tulajdonképpen a kifizető is hibázott !!! Üdv.

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

önálló tev-ből származó jöv.ehó

HozzászólásSzerző: bezi02 » kedd máj. 19, 2009 11:49 am

Igazad van én is így gondoltam és mondtam is az illetőnek.Még mindig ott tartunk, hogy hogyan is legyen a bevallás elkészítve. Már van annyi ktg, hogy nem lesz olyan sok az szja. Adás-vételi szerz.vásárolt takarmány is elszámolható ktg? Abban egyeztünk meg, hogy otthon még megrágják és én úgy csinálom ahogy ők kívánják. Természetesen minden felelősség nélkül.
bezi02
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

önálló tev-ből származó jöv.ehó

HozzászólásSzerző: Napraforgó » kedd máj. 19, 2009 11:52 am

Szia!

Másik vonalon Madora válaszolt hasonló kérdésre, és szerinte nem kell a 11% ehot megfizetni.

Bár nem tudom, hogy akkor a tételes ktg elszámolást választó  azon ősterm.igazolvánnyal rendelkező őstermelőnek, akinek ebből jövedelme származik, miért kell megfizetnie a 11%-os ehot?

Ennek a magyarázatára én is kiváncsi vagyok.

Üdv:Napraforgó

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

önálló tev-ből származó jöv.ehó

HozzászólásSzerző: Napraforgó » kedd máj. 19, 2009 1:46 pm

Sziasztok!

Előző válaszom nem Madora válasza ellen irányult, hiszen én sem találtam pontos meghatározást ez esetben az önálló tevékenységre fizetendő  eho-ra, és el is fogadom.

Csupán nem értem... ha összehasonlítom az őstermelői jövedelem után fizetendő eho-val. Az igaz, hogy az őstermelőnél lehet adókedvezmény...De mindkét esetben  összevontan adózik...Hát valószínű nem ez a logikája.Üdv.

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

önálló tev-ből származó jöv.ehó

HozzászólásSzerző: bezi02 » szer. máj. 20, 2009 6:17 am

Most akkor mégsem tudom, hogy kell-e fizetni, vagy nem? Vagy jobb ha fizettetünk és esetleg majd visszakapja. Ugye.

A korábban feltett kérdésemre egyértelműen  megkaptam a választ, hogy kell.Köszönöm

bezi02
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am


Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég