Adófórum

Adózási és számviteli információk

MLM jövedelem adózása

SzJA

MLM jövedelem adózása

HozzászólásSzerző: k_katica81 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Magánszemély MLM tevékenységből bevételre tett szert 2008-ban. Nem volt adószáma és nem volt egyéni vállalkozó sem, egy kft-ben heti 20 órás munkaviszonyban alkalmazásban állt (egyéb tevékenység, nem MLM). Az MLM bevételt egy külföldi (EU-s) cégtől kapta, ezzel az EU-s céggel áll szerződéses kapcsolatban.  A bevételből semmiféle adót nem vontak le. Kérdéseim: 1. Hogyan kell ezt a bevételt az SZJA bevallásban szerepeltetni (SZJA, EHO, járulékok,stb?). Év közben kellett volna valamit fizetni utána? 2. Hogyan változna az adózása 2009-re, ha Kft-be vinné be a tevékenységet? Itt elsősorban az áfá-ra gondolok, áfa köteles lenne-e ez a tevékenység Magyarországon? Előzetes információk alapján az EU-s cég ebben az esetben sem fizetne áfáf a tevékenységre. Esetleg azért nem áfás, mert a fordított adózás szabálya alapján az adót a megrendelő (EU-s) cég fizeti, hiszen ő veszi igénybe a magyarországi disztribútorok szolgáltatását? A segítségeket előre is köszönöm.

k_katica81
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

MLM jövedelem adózása

HozzászólásSzerző: angyalka992008 » szomb. júl. 11, 2009 3:56 pm

Sziasztok!

 Én csak biztatni akarok minden fórumozót, hogy ha tud válaszoljon. Engem is érdekelne, hogy hogyan kell adózni. Én is szeretnék belépni egy ilyen rendszerbe, és kötnek velem szerződést de nem adóznak utána. De a jutalék, ha lesz akkor bankszámlára utalják, tehát nyomonkövethető bevétel van, illő lenne utána adózni.

köszi

angyalka992008
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

MLM jövedelem adózása

HozzászólásSzerző: puli84 » pén. okt. 09, 2009 9:23 am

Csak hangosan gondolkodom:

A jövedelem nem kifizetőtől származik, önálló tevékenységnek minősül, tehát adószámot mindenképpen igényel. A bevallásban az összevont adóalapba tartozik, adótábla szerint adózik, és 11%-os eho vonatkozik rá. Az adót negyedévente kell megfizetni.
A kft-ben a szolgáltatás nyújtója magyar, a teljesítésének helye Magyarország, tehát a magyar áfa hatálya alá tartozik, a számlát áfásan kell kiállítani.

Ennyi jutott eszembe a dologról, viszont amiben nem vagyok biztos, hogy az szja-s részt hogyan befolyásolja járulékfizetés szempontjából, ha a munkaviszony nem éri el a heti 36 órát!?

Julcsi

puli84
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

MLM jövedelem adózása

HozzászólásSzerző: Szjuli » pén. okt. 09, 2009 9:38 am

Nem közvetlenül a témához kapcsolódik, de valahol rokon vele. 

Ebben -legalábbis az én szememben, aki nem ért a számvitelhez- elég jól körüljárja a témát, hogy kinek mit és miért kell adóznia, hogy neki miért nem kell ÁFA-t fizetnie. Feltehetőleg alaposan megrágták a dolgot, ennek ellenére érzek egy kis bizonytalanságot annál a résznél, ahol kihangsúlyozzák, hogy ha az APEH másképp nem ítéli meg.

Remélem, hogy nektek, hozzáértőknek többet fog mondani az anyag, mint nekem.

Szjuli
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

MLM jövedelem adózása

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » pén. okt. 09, 2009 10:02 am

Nem kellene azt sem figyelmen kívül hagyni, hogy külföldről kapja a jövedelmet, esetleg az adott ország adóhatóságának is lehet a dologhoz egy-két szava. Érdemes lenne az érintett kettős adóztatás elkerüléséről szóló egyezményt is tanulmányozni.

Másrészt nemcsak bevételi oldala van, hanem költségei is felmerülhetnek, ezekről minden esetben bizonylatot, számlát kellene szerezni, megőrizni, különben a teljes bevétel jövedelem.

aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

MLM jövedelem adózása

HozzászólásSzerző: szedlacsek » pén. okt. 09, 2009 10:44 am

Szerintem simán egyéni vállalkozói tevékenység. A bejelentkezési kötelezettség elmulasztásáért szankcionálható az ügynök.
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

MLM jövedelem adózása

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » pén. okt. 09, 2009 10:47 am

Szia, kellett volna Ev igazolvány, de mivel nem volt a bevétel megszerzésekor, ezért nem lehet váll. jövedelem szerint adóznia, hanem ezért lesz önálló tevékenység.
aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

MLM jövedelem adózása

HozzászólásSzerző: szedlacsek » pén. okt. 09, 2009 10:53 am

Igen. Mivel azonban nem váltotta ki a vállalkozót, még jól meg is büntethetik.
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

MLM jövedelem adózása

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » pén. okt. 09, 2009 11:02 am

Így van. Az Ev-ról szóló tv alapján.
aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég

cron