Adófórum

Adózási és számviteli információk

őstermelői kedvezmény

SzJA

őstermelői kedvezmény

HozzászólásSzerző: Arthur1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Segítsetek egy őstermelői SZJA bevallásban. Helyes-e a következő kitőltés:

12. lap: bevétel:4.629 eft, költségek: 2.374 eft, 40% költségátalány: 1 851 eft,

11. sor: jövedelem: 402.888 Ft,

Őstermelői kedvezmény: 72 520 ft, EHO 11%: 44.318 Ft.

Tehát szját így nem is kell fizetni, ez lehetséges, ez így OK??? Az österm. kedv. de minimisnek minősül ezt a 2009-es 0953-asban kell majd bevallani, vagy az idén kellene? Az EHO-ból valahol olvastam, hogy levonható  a befizetett egészségbizt. j. egy része, pontosan mennyi és mikor?

Köszönöm,ha valaki válaszol!!

Üdv

 

 

Arthur1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

őstermelői kedvezmény

HozzászólásSzerző: iluci » kedd máj. 19, 2009 4:56 pm

Szia!

Lehet, hogy már túl vagy az adóbevalláson, az őstermelői szja bevallást én is így csináltam volna.  Az eho-ból levonható a befizetett egészségbiztosítási járulék erről az APEH honlapján jelent meg a múlt évben egy tájékoztatás amely pontosan leírja, hogy hogyan kell eljárni. Bonyolult !

Üdv. Iluci

iluci
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

őstermelői kedvezmény

HozzászólásSzerző: Arthur1 » szomb. máj. 23, 2009 9:12 am

Szia!

Köszi a választ! 20.-án mertem beküldeni a bevallást, én is levontam a járulékalapot az eho alapból. (a kérdésben még nem!) Csak reménykedem, hogy ez így rendben lesz. Nem annyira bonyolult ez, csak még nem csináltam ilyet, eddig csak 600 e alattiakkal, vagy egyszerűsítettel találkoztam. Előre rettegek mi lesz, ha az idén átlépi az 5 milliós AFA határt a bevétele, olyat sem csináltam még. De annak majd  a nyáron utánnanézek, ha nagyon unatkozom! :))

Még egy kérdés, bár tudom erről nem illik beszélni, kérdezni, de mennyi egy ilyen őstermelőnek általában a könyvelési díja, legalább kb?? Ezt én ingyen csinálom, de ez már talán nem az a kategória. 

 

Üdv

Arthur1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am


Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég

cron