Adófórum

Adózási és számviteli információk

0853 önellenőrzés?

SzJA

0853 önellenőrzés?

HozzászólásSzerző: repa0916 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

 

Tisztelt kollégák/olvasók 

Az alábbi ügyben szeretném segítségetk kérni:

Egy egyéni vállalkozónak visszaigényelhető adója van. Önrevíziózni szeretném a bevallást mert, nem lett bejelölve az, hogy "Ön a teljs visszaigényelhető összeget visszakéri" mindössze ennyi a hiba. Kitöltve az önellenőrzéssel értintett bevallás típusát, esedékességét és az önnellenőrzési lapot is 0-an, az alábbi hibaüzenetet jelzi:

  • Ha [FŐLAP] (C) blokkban önellenőrzéssel érintett bevallás típusa kitöltött és/vagy ismételt önellenőrzés és/vagy önellenőrzési pótlék javítása kódkocka=X, akkor csak átvezetéssel lehet a visszaigényelhető adót kérni. (a teljes visszaigényelhető összeget visszakéri kódkocka nem lehet kitöltve). (Hibakód=<32833/M014>) (Lap: 0853, Sorszám: 30, Belső azonosító=mindentvissza, Import azonosító=18949, Közös azonosító=0A0001F030A)

A vállalkozó 2008 decemberében megszüntette a vállalkozását, hogy kérjem átvezetéssel a visszaigényelhető adót?

Hogy tudnám javítani a bevallást?

Várom segítségeteket, melyet előre is köszönök!

Üdv: Attila 

 

  

 

repa0916
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

0853 önellenőrzés?

HozzászólásSzerző: zspotorke » szer. máj. 06, 2009 3:45 pm

Szia!

Szerintem nem lehet önellenőrizni a bevallást, (ha nem jelzett ki hibát) csak azért, mert nem kérted ki a pénzt. Véleményem szerint ez nem "önellenőrzési ok".

Adj be egy 17-es nyomtatványt és azon kérd vissza.

Más: Amikor beadtátok nem kérdezett rá, hogy mit akartok tenni a visszajáró pénzzel? Úgy emlékszem ellenőrzéskor rákérdez erre.

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

0853 önellenőrzés?

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » szer. máj. 06, 2009 3:57 pm

Szia!

Ha az adóalapod, adód nem módosul, akkor nincs mit önellenőrizni.

A 0917 nyomtatványt (Átvez., kiut. kérelem) magánszemélyként is be tudod adni szerintem.

A kitöltési útmutatóból:

Az adószámot valamennyi adószámmal rendelkező magánszemélynek, illetve egyéni vállalkozónak
kötelező feltüntetnie, ha tevékenysége megszüntetésére még nem került sor. A tevékenység
megszüntetése után a megfelelő rovatba az adóazonosító jelet kell bejegyezni.
Gazdálkodó
szervezetek esetében az adószám feltüntetése, magánszemélyek esetében az adóazonosító jel
feltüntetése kötelező. Az adózó neve minden esetben kötelezően kitöltendő.

Üdv:Nelly

 

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

0853 önellenőrzés?

HozzászólásSzerző: repa0916 » csüt. máj. 07, 2009 2:15 pm

 

Sziasztok! 

Köszönöm szépen a segítséget!

 Üdv.:Attila

 

repa0916
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

0853 önellenőrzés?

HozzászólásSzerző: Szirony1 » pén. máj. 08, 2009 12:27 pm

szia Attila 

Nem olvastam végig az egész leveledet de az önellenörzésre írom ezt csak mellékesen ha mégis lenne ilyen

Én csináltam önellenőrzést az idén már igaz hogy nem nagyon skierült de az a probléma orvosolható hogy nem a teljes kiutalást kéred hanem egy kockával allatta X elsz és átvezetésen keresztül a 0853-11 lapon kéred vissza. Én így kértem vissza de vigyázz hogy az önellenőrzés és a lenti dátum között 15 napnál több ne legyen mert akkor az APEH nemteszését fogja nyílvánítani. Én így jártam mehetek be javítani

 

Üdv Zsolt

 

Szirony1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am


Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég

cron