Adófórum

Adózási és számviteli információk

0853 bevallásnál elakadtam

SzJA

0853 bevallásnál elakadtam

HozzászólásSzerző: iluci » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

A 0853 bevallásnál elakadtam.Van egy személy aki 2008 év egy-egy részében két családi gazdaságnak is tagja volt ( nem, azonos a két családi gazdaságban eltöltött időtartam ! ). A bevalláson meg kell adni a csg.nyt, számát. Itt két számot kellene közölnöm. Ami lehetetlen. Mi a véleményetek, mit lehet tenni ilyen esetben, várom a segítségeteket.

Köszönöm:  Iluci

 

iluci
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

0853 bevallásnál elakadtam

HozzászólásSzerző: Napraforgó » csüt. ápr. 30, 2009 6:43 pm

Szia!

Én az "utolsó"-nak a számát írnám be, hasonlóan, ha valaki évközben őstermelői igazolványt cserél, annak is mindig az "érvényesre" tesszük meg a jelentéseket. Szerintem az Adóbevallásnál nem az őstermeléssel kapcsolatos "igazolványszámok", hanem az Adószám a mérvadó. Üdv:Napraforgó

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0853 bevallásnál elakadtam

HozzászólásSzerző: iluci » csüt. ápr. 30, 2009 7:17 pm

Szia ! Az APEH-nál nem tudom, hogy a felvásárlási jegyeket, a földalapú támoatásokat összeveti-e az adószámokkal és a családtagok számával????  Nagyon bizonytalan vagyok.
iluci
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

0853 bevallásnál elakadtam

HozzászólásSzerző: iluci » pén. máj. 01, 2009 5:59 am

Most látom még, hogy a támogatással csökkentett bevétele meghaladja a 7MFt-ot. Úgy tudom,hogy így nem lehet  a kistermelőkre vonatkozó szabályokat sem alkalmazni.Ilyen esetben a családi gazdálkodásra vonatkozó kedvezményektől elesik. A gyakorlatilag a többi költség figyelembe vehető?  Melyik sorában kell szerepeltetni ezek után a bevallásban ??  Mit lehet még ilyen esetben tennem ???

Üdv. Iluci

iluci
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

0853 bevallásnál elakadtam

HozzászólásSzerző: Napraforgó » csüt. máj. 07, 2009 6:30 pm

Szia Iluci!

Lehet hogy már be is fejezted a bevallást... Hát a 7 MFt felett bizony a kistermelőre vonatkozó kedvezmények "elvesznek". A 12-es lap "tételes" felsorolásában kell a bevételeket és a költségeket is szerepeltetni, a 40% ktg-hányaddal számolni lehet, és a 100 eFt adókedvezményt is figyelembe lehet venni, ha van a családi gazd. tagjainak külön-külön MVH-s reg.száma.

Azt, hogy az Apeh "összeveti-e" a földalapú támogatásokat az adószámokkal és a családtagok számával, csak azt tudom mondani, hogy az MVH megküldi az Apeh-nak a támogatások összegét, továbbá az Apeh "látja" az MVH-s reg.szám-hoz tartozó adószámot (és ennek adóazonósítóját) ,  és "látja" az azonos őstermelői igazolványokhoz tartozó "adóazonosító" számokat  is.      (erről saját jelenlétemben ,saját szememmel  győződtem meg)

SZERINTEM AZ APEH ÖSSZE TUDJA VETNI.    Üdv:Napraforgó

 

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég