Adófórum

Adózási és számviteli információk

0853 - kártérítés, biztosító térítése

SzJA

0853 - kártérítés, biztosító térítése

HozzászólásSzerző: pseniko » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sportegyesület tagját baleset érte és a biztosító térített neki 100e Ft-ot, mivel a sportegyesületnek volt biztosítása és sportrendezvényen történt a bizt. fizetett. Be kell-e az adóbevallásba állítani.   Szerintem nem, csak nem találtam meg a törvényben, hogy hol írja.

A másik: munkaügyi per során kártérítést kapott a volt munkavállaló. "A jogellenesség jogkövetkezményeként 6 havi átlagkeresetnek megfelelő  .. összeg kárpótlást"  ítélt meg a bíróság.  (Jogellenesen szűntették meg a közalk. jogviszonyát.)  Adóköteles-e ??    Adóelőleget nem vontak belőle.

Enci

pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0853 - kártérítés, biztosító térítése

HozzászólásSzerző: hvanna » csüt. ápr. 16, 2009 7:57 am

Szia Enci !

 A sportegyesület biztositása  révén kapott összeg adümenetes bevétel az SZJA tv. 1.sz, melléklet

6.pont: A károk megtérülése körében adómentes:

 

A jogellenes ka. joviszony megszüntetés miatt megitélt kárpótlás ( jövedelem kiesés miatti  pótlás ) adóköteles jövedelem., és a bevallás 4. sor Már bérjövedelem sorba kell beirni. kitöltési utm. 10. oldal 7.bekezésében van leirva.

 

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

0853 - kártérítés, biztosító térítése

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » pén. ápr. 17, 2009 3:30 am

Szia Enci!

 

A második kérdésedre válaszolva:

Ha elmaradt bérről van szó, akkor az adóköteles jövedelem. Ha viszont kártérítésről (szerintem esetedben inkább erről van szó), akkor az adómentes jövedelem!

http://www.adoforum.hu/szakmai_forum/tema/6467

 

Üdv. Andi

nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am


Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron