Adófórum

Adózási és számviteli információk

adómentes özvegyi nyugdíj

SzJA

adómentes özvegyi nyugdíj

HozzászólásSzerző: Szilvike781 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

A 0753-as bevallásban nem szerepeltettük a hozzátartozói nyugdíjat. Most ugye adómentessé vált, erre meg is kaptuk az igazolást. A 2007. évet lehet ugyan reviziózni annak megfelelően, hogy adómentes lett az özvegyi nyugdíj. Szerintetek most mi legyen? A bevallás most így már jó:-)) De ha esetleg bejön egy ellenőrzés akkor kiszabhatnak pl. bírságot vagy valamit?

Szilvi

Szilvike781
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

adómentes özvegyi nyugdíj

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » hétf. márc. 09, 2009 9:10 am

Szia! Gondolom tévedésből maradt ki a 0753-as bevallásból, mint ha éreztétek volna, hogy majd utólag és visszamenőleg módosítani fogják. Ebben az esetben nincsen mit önellenőrini, nagyon remélem, hogy nem fognak ezért büntetni, persze garancia nincs rá, de azért reménykedni lehet. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

adómentes özvegyi nyugdíj

HozzászólásSzerző: Szilvike781 » hétf. márc. 09, 2009 9:18 am

Valóban csak tévedésből maradt ki, azért mert előtte sem kellett bevallani. Azért gondoltam ellenőrizni, hogy rendben legyen. Bízzak benne, hogy nem lesz bünti?

Szilvike781
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

adómentes özvegyi nyugdíj

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » hétf. márc. 09, 2009 11:25 am

 Hogyan gondoltad az önellenőrzést? szerintem mivel 2007-ben nem lett bevallva, így nem tudsz mit önellenőrizni, én most csináltam egy önellenőrzést, de az én ügyfelemnél bevallottuk, ezért az állambácsi egy évig használta a pénzt, sajnos jogoson, mert visszamenően módosították a törvényt, így most visszajár az Szja, nem is kevés pénz 180 e Ft.  Mária

 

valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég