Adófórum

Adózási és számviteli információk

Ifjusági szakszervezet

SzJA

Ifjusági szakszervezet

HozzászólásSzerző: kovine » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Olyan gondom van, hogy egy ifjusági szakszervezet szeretne a tagjinak ( 2.3 diáknak) zenei versenyen való részvétel után valami ajándékot adni.

Mit lehetne adómentesen adni 2-3000 ft körül gondoltuk.

Telejesen nem értem a tv. lehet, hoggy cdak kulturális utalványok lehetnek? pl. mozi jegy,szinház jegy muzeumi belépők,

Kérlek benneteket ha tudtok segítsetek, mi vásárlási utalvényba gondolkodtunk. Most a gyerekek ennek örülnének a legjobban ,nézva a jelen szociális helyzeteketz!

Köszi. Üdv. Juli 

kovine
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Ifjusági szakszervezet

HozzászólásSzerző: linda26 » kedd márc. 03, 2009 7:37 am

Szia Juli!

2009.02.01-től adómentes természetbeni juttatás csak munkaviszonyban állónak vagy közeli hozzátartozójának adható (művelődési intézményi szolgáltatásra is ez vonatkozik) .

Csekély értékű ajándékot (minimálbér 10%-a, évente 3 alkalommal) szintén csak munkavállalónak vagy vele közös háztartásban élő közeli hozzátartozónak adhat.

Bárkinek adhat évente 1 alkalommal 5.000,- Ft-ot meg nem haladó értékű tárgyjutalmat, szerintem nálatok csak ez a megoldás.

 

Üdv: Linda

linda26
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Ifjusági szakszervezet

HozzászólásSzerző: kovine » kedd márc. 03, 2009 10:59 am

Szia Linda!

Ajándék utalvány tárgyjutalomnak számít? (pl. Könyutalvány)

 

kovine
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Ifjusági szakszervezet

HozzászólásSzerző: linda26 » kedd márc. 03, 2009 1:24 pm

Szia!

Szerintem itt nem lehet utalványt adni, konkrétan nem találtam meg, csak egy előadáson hangzott el. Az SZJA törvény 1. melléklet 8/18 pontjában van erről szó.

 

Linda

linda26
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Ifjusági szakszervezet

HozzászólásSzerző: kovine » szer. márc. 04, 2009 5:43 am

Szia!

Valaóban az utalványról nincs szó! Én könyutalványt vetem. Remélem elfogadják, mert ezen csak könyvet vásásrolhat és szerintem ez annyi mintha könyv ajándékot kapott volna. ( Itt megvalósul a tágyjutalom  kifejezés, ezis attól függ milyen szőrös szívű azellenőr!!)

Köszsönöm a válaszidat. Üdv. Juli 

kovine
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég