Adófórum

Adózási és számviteli információk

0853-vállalkozóvá válási támogatás bevallása

SzJA

0853-vállalkozóvá válási támogatás bevallása

HozzászólásSzerző: anita09131 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

 Még mindig a vállalkozóvá válási támogatással küzdök. Az emberkém társas vállalkozás személyesen közreműködő tagjaként kapott vállalkozóvá válási támogatást. Addig már eljutottam, hogy a 0853-as bevallás 21. sorában kell feltüntetni. Ugye jól gondolom, hogy ez után csak adót kell fizetni és járulékokat nem? A munkaügyi központ igazolásán csak a kapott összeg szerepel! Légyszi segítsetek! Köszönöm!

Anita

anita09131
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

0853-vállalkozóvá válási támogatás bevallása

HozzászólásSzerző: melcsi62 » pén. feb. 20, 2009 8:27 am

Szia!  Én az egyéb jövedelem sorban vallom neki,  és nyilván ez megnöveli az összevonandó SZJA alapját és lesz SZJA rá. Szerintem TB nem. Üdv.
melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

0853-vállalkozóvá válási támogatás bevallása

HozzászólásSzerző: mats » pén. feb. 20, 2009 10:41 am

Kedves Melcsi!

És mi a helyzet akkor, ha én év közben az EV bank kivonata alapján lekönyveltem támogatásként. Benne van a bevételben, de a szja bevallás külön soron kiemeli a támogatás összegét. Akkor, én rosszul könyveltem? T. Kata

mats
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

0853-vállalkozóvá válási támogatás bevallása

HozzászólásSzerző: melcsi62 » pén. feb. 20, 2009 11:27 am

Szia Kata! A Te embered az ezek szerint nem olyan vállalkozóvá válási támogatást kapott, mint a kérdezőé, mert a kérdezőé  minden bizonnyal azért kapta támogatásként (max. 6 hónapra) az un. vállalkozóvá válási támogatást, mert társasvállalkozást csinált, vagy társasválllozáshoz kapcsolódott, mint belépő tulajdonos és a társaságban személyesközreműködést vállalt,  tehát személyesen közreműködő tagként kapja a fizetését a társaságtól.... egy vált önfoglalkoztatóvá".

A Tied pedig mindenbizonnyal arra kapta a támogatást, hogy egyéni vállalkozóvá vált a munkanélküliből, egy lett önfoglalkoztató------ nála ez támogatás vállalkozási bevétel.

A kérdező esetében ez a támogatás nem kerülhet a gazdasági társaság bevételei közé, mert nem a társaság kapja, hanem külön a magánszemély (tag) közvetlenül.

Az egyéni vállalkozó pedig az egyéni vállalkozóijára tekintettel kapja, mert egyéni vállalkozó lett.   Szerintem.  Üdv.

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

0853-vállalkozóvá válási támogatás bevallása

HozzászólásSzerző: mats » szomb. feb. 21, 2009 11:30 am

Kedves Melcsi!

Köszönöm a segítséget. Most már megnyugodhatok. Néha saját magamra hozom a frászt. Köszi mégegyszer. T. Kata

mats
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég

cron