Adófórum

Adózási és számviteli információk

De minimis támogatás szja -ban

SzJA

De minimis támogatás szja -ban

HozzászólásSzerző: nagyne_karola » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok.

Nem értem ezt a támogatást, területelapú támogatás esetében, hogyan kell ezt elszámolni, ill hol jelenik meg ennek adócsökkentő vonzata, mivel elszámoljuk egyéb bevételként.

nagyne_karola
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

De minimis támogatás szja -ban

HozzászólásSzerző: kohnmari » csüt. feb. 19, 2009 6:26 am

Szia Karola!

A területalapú támogatás összegét egyéni vállalkozó esetében a 0853-13-06. lap 501 .sorában kell feltüntetni, így csökkenti a program a különadó alapját (ez nem de minimis támogatás)

Üdv.

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

De minimis támogatás szja -ban

HozzászólásSzerző: nagyne_karola » csüt. feb. 19, 2009 7:52 am

Szia Mária.

Van egy ügyfelem aki kapott területalapú támogatást, és azt mondta az egyik ismerőse, hogy mivel sok az eredménye, adót kell fizetni, csökkentse le ezzel.

Azt tudom, hogy pozitív ereménynél csökkenteni kell a támogatások összegével, de azt nem értem, hogy ezzel hol csökkenthetem a bevételét, vagy eredményét, vagy magát az szja befizetési kötlezettségét.

Vagy ha megkapom hogy mennyi de minimis támogatást kapott, és azt beírom a 13-o8-o1- es lapra, akkor a program automatikusan kifogja számolni a bevétel csökkentést?

nagyne_karola
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

De minimis támogatás szja -ban

HozzászólásSzerző: kohnmari » csüt. feb. 19, 2009 8:16 am

Szia Karola!

A területalapú támogatás személyi jövedelemadó alapba beszámító bevétel, ezzel nem lehet csökkenteni az SZJA alapját, viszont a különadónál csökkentő tétel. Ahogy az előző válaszomban írtam, ha egyéni vállalkozóról van szó, a 13-06. lap 501. sorában kell feltüntetni, így csökken a 07-es lapon a különadó alapja. A 08-01-es lapra nem kell feltüntetni, mert nem de minimis támogatás.

Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

De minimis támogatás szja -ban

HozzászólásSzerző: nagyne_karola » csüt. feb. 19, 2009 10:09 am

Szia.

Egyébként muszály feltüntetni a de minimis támogatásokat ha veszteséges a vállalkozó?

nagyne_karola
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

De minimis támogatás szja -ban

HozzászólásSzerző: markne » csüt. feb. 19, 2009 2:25 pm

Azt fel kell tüntetni, mert csak úgy ellenőrizhető, hogy 3 év vonatkozásában belül marad-e a 200.000 euron.
markne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég