Adófórum

Adózási és számviteli információk

bérbeadás, több tulajdonos

SzJA

bérbeadás, több tulajdonos

HozzászólásSzerző: Ercike1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Tud valaki segíteni!?

 

Van egy panel lakás, melynek két tulajdonosa van, lehet az, hogy a bérbeadásból származó jövedelmüket megosztják egymás között és az egyik az összevonás alá tartozó jövedelmek szerint adózik a másik pedig külön adózóként?

Az adószámot a férj kérte, vannak számlák melyek szerintem a bérbeadás kapcsán merültek fel, de nem tudom, hogy ezeket figyelembe lehet-e venni:

ilyenek pld, hogy mosdót vett, kültéri lámpát vett, mosogatót vett....ezt rögtön a bérbeadás kezdetekor vásárolta, mivel ezek nem voltak a lakásban.

Költségként figyelembe vehetné még a lakás biztosításának számláját, mely viszont a feleség nevére szól, nem a férjére, aki az adószámos.

Gond-e ez?

Ha a feleség leadózhat összevonás alá tartozó jöv. szerint, akkor a bérleti dij felét kell alapul venni és ebből vonhatja le a költségek felét, vagy a teljes költségeket?/szlák férj nevére szólnak/, a férj pedig külön adózó jöv.ként akar adózni, neki nincs költség elszámolás.

A rezsi költségek számlái a bérlő nevére szólna, a bérlő magánszemély.

Ercike1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

bérbeadás, több tulajdonos

HozzászólásSzerző: hvanna » hétf. feb. 09, 2009 11:07 am

 

Szia !

A kérdésre a választ az " Ingatlan bérbeadása  házaspárok esetén "   a már elfogadott válaszok között  2009.01.28 -án megtalálható.

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

bérbeadás, több tulajdonos

HozzászólásSzerző: Ercike1 » hétf. feb. 09, 2009 3:49 pm

Szia hvanna!

Megtaláltam ezt a hozzászólást, de egyetlen kérdésemre sem ad választ.

Itt a férjnek van adószáma, mivel egy családon belül elég csak egy adószám. És ketten akarnak adózni, feleség és férj, az egyik összevonás alá tartozó jöv-ként a másik pedig különadózóként.....de nem írom le újra a kérdésemet.

Bízom benne,hogy valaki tud segíteni.

A férj egyébként egyéni vállalkozó, de nem a vállalkozás részeként adja bérbe az ingatlant.!!!

Ercike1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

bérbeadás, több tulajdonos

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » hétf. feb. 09, 2009 4:05 pm

Szia!

 

Ha mindkét félnek származik bérleti díjból - rendszeresen - jövedelme, akkor mindkét félnek adószámmal kellene rendelkeznie (szerintem). És akkor mindkét fél külön számlát ad a bérleti díjról.

Ha csak a férj ad számlát, akkor teljes egészében az ő jövedelme lesz, neki keletkezik adófizetési kötelezettsége. Ha ő ebből rendszeresen "odaad" a feleségének, mert megfelezik a bevételt, akkor a feleségnek a férj részére kellene számlát adnia. Szóval nem egyszerű.

 

Vagy a férj nevén fusson az egész (ezt nyugodtan megtehetik), vagy mindkettő számlázzon.

Arra figyeljetek még, ha a férj egyéni vállalkozó, akkor a bérbeadást be kell jelentenie a 09T101E-n, mint magánszemélyként (nem egyéni vállalkozóként) végzendő tevékenységet.

 

Üdv. Andi

nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

bérbeadás, több tulajdonos

HozzászólásSzerző: Ercike1 » kedd feb. 10, 2009 5:40 am

Az Apeh eleve nem engedélyezte, hogy egy családon belül egy ingatlan bérbeadásra mind a két fél kérjen adószámot....de a törvény nem is irja ezt elő. Adózhat csak az adószámos, illetve meg is oszthatják egymás között tulajdoni hányad arányában a tulajdonosok. Ezen a kérdésen már túl vagyok, ez egészen biztosan igy van.
Ercike1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am


Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég